Азаров: об’єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" можливе

Азаров вважає, що пропозиція Путіна щодо об’єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" заслуговує на увагу.

Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає можливим об’єднання НАК "Нафтогаз" і РАТ "Газпром" на взаємовигідних умовах. Про це він заявив на брифінгу 5 травня.

Азаров підкреслив, що вперше пропозицію було озвучено прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним на прес-конференції.

"Прем’єр-міністр Росії зробив таку пропозицію в процесі прес-конференції. Ні в ході робочої зустрічі сам на сам, ні в ході засідання комітету він таку пропозицію не робив. Швидше за все, він був вражений масштабами нашої співпраці й ось у нього з’явилася така пропозиція. Пропозиція заслуговує на увагу. Ми її вивчатимемо, оскільки її було зроблено прем’єром дуже великої держави - нашого сусіда", - сказав Азаров.

При цьому Азаров розповів подробиці своєї розмови з Володимиром Путіним після вищезгаданої прес-конференції.

"Я можу розповісти про той діалог, який відбувся, коли ми вийшли і він проводжав мене до машини. Я йому сказав: Володимире Володимировичу, а як ви це об’єднання бачите - на рівних в об’єднанні? Якщо на рівних, то немає питань.

Він каже: Ну, ви подумайте, адже у нас… яка пропозиція ми вам робимо… ми відкриваємо доступ до своїх ресурсів. Ви порахуйте свої активи, можливості і запропонуєте нам, на що ви претендуєте. Це втішна пропозиція для вас, каже він (Путін – ред.). Будь-яка європейська країна не відмовилася би від подібної пропозиції.

На це я йому відповів, що ви знаєте, міноритаріям входити в таке об’єднання - це треба все серйозно рахувати", - сказав український прем’єр.

"Ясно, що є плюси й мінуси. але ми перш за все повинні виробити взаємовигідну формулу. Він каже (Путін - ред.): Ну я поки тільки ідею подав для розгляду. Я сказав: Добре, працюватимемо", - резюмував Азаров.

Глава українського уряду поскаржився, що через свята не міг детально розповісти про розмову, яка відбулася з Путіним.

"Не було можливості все розповісти вам, як воно було насправді. Відразу ж пішли домисли. Ті, кому нічого робити, почали розповідати, що ми збираємося Україну продати. Нічого ми не продали. Ми поки що тільки одержуємо. Поки що Росія нам дає. Поки що", - сказав Азаров.

Нагадаємо, 30 квітня прем’єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував створити об’єднаний газовий холдинг за участю "Газпрому" і "Нафтогазу". Глава українського уряду Микола Азаров заявив про готовність вивчити цю пропозицію.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що міністри енергетики РФ і України після травневих свят зустрінуться в Москві з керівництвом "Газпрому" і "Нафтогазу", щоб обговорити об’єднання компаній.

Читайте також:

Україні виділять одне місце в раді директорів об‘єднаного "Газпрому"

Європа не буде втручатися в об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому"

Герман: ідея Путіна об'єднати "Нафтогаз" і Газпром" може "зависнути в повітрі"

http://У Путіна пояснили, навіщо їм шлюб "Газпрому" і "Нафтогазу"

ВідеоАзаров: об’єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" можливе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: