Азаров перебільшив судові позови проти України

Найбільший позов до України, у якому Азаров звинувачував попередній уряд, уже відхилений судом і, крім того - його подано вже при новому уряді.

Нещодавні заяви прем'єр-міністра Миколи Азарова про те, що дії попереднього уряду спричинили подачу позовів до держави на величезні суми, виявилися не настільки небезпечними.

Про це пише Комерсант-Україна у статті "Украине крупно повезло".

Найбільший позов до України - громадянина РФ Анатолія Семенія на суму близько 23 млрд доларів - уже відхилений Арбітражним судом Москви. На думку незалежних юристів, позов не представляє загрози і в майбутньому, так як складений з численними порушеннями - навіть суму збитку заявник розрахував сам, не вдаючись до незалежної оцінки.

Арбітражний суд Москви припинив роботу в справі про стягнення з урядів України та Росії 715900000000 руб (23 млрд доларів) за позовом громадянина РФ Анатолій Семенія. Рішення було опубліковано в кінці минулого тижня. Як розповів пан Семеній, він вимагав відшкодувати шкоду, заподіяну незаконним списанням належних йому акцій (контрольний пакет - понад 1 млн паперів) тернопільського ВАТ "Ватра", що займається виробництвом і продажем світлотехнічного обладнання.

Як пише видання, конфлікт акціонерів "Ватри" триває з 2001 року. Акції зберігалися у депозитарію - Ощадбанку - і в 2008 році були списані на користь третіх осіб. На якій підставі і ким вони були списані, не уточнюється. У "Ватрі" не змогли прокоментувати ситуацію. Раніше Анатолій Семеній вже подавав позов до України в Господарський суд Києва. Він звинувачував органи влади в нанесенні збитку йому, як акціонерові "Ватри", шляхом "заохочення злочинної діяльності групи осіб", пов'язаної зі зміною складу акціонерів і переведення активів підприємства на іншу юридичну особу. Але суд відхилив вимоги позивача.

Московський суд не став розглядати справу, оскільки спір непідвідомчий арбітражному суду, наголошується у визначенні. Суперечка не пов'язана із здійсненням позивачем підприємницької чи іншої економічної діяльності, а позивач не має статус юридичної особи або індивідуального підприємця, наголошується в документі. Крім того, 16 червня від України надійшла заява про судовий імунітет - стягнення зазначеного в позові майна в порядку примусового виконання судового акта арбітражного суду допускається лише за згодою компетентних органів держави. "Я на цьому не зупинюся і буду звертатися в інші судові інстанції", - заявив Анатолій Семеній.

Позов пана Семенія був найбільшим серед вимог до держави Україна. Про нього стало відомо після того, як 24 червня за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова Мін'юст оприлюднив перелік всіх подібних позовів - це 14 справ на загальну суму 26,5 млрд доларів і 45 млн євро. Прем'єр підкреслив, що більшість позовів до України були подані до міжнародних судів у 2005-2009 роках при уряді Юлії Тимошенко. "Коли я вперше ознайомився з тим, що там відбувається, я здивувався безпардонності попередніх рішень (уряду). Навіть якщо ми наймемо кращих адвокатів і будемо платити їм найвищі гонорари, в нормальному європейському суді ми процес програємо. У людей забрали власність. Це зробила держава ", - заявляв пан Азаров.

Щоправда, вже тоді з'ясувалося, що найбільший позов - пана Семенія - було подано 24 лютого поточного року, тобто вже при новому уряді.

Керуючий партнер юридичної компанії Astapov Lawyers Андрій Астапов говорить, що на місці українського уряду не сприймав би позов Анатолій Семенія всерйоз. Зокрема, оцінка майна при його подачі не проводилася - суму збитку Анатолій Семеній розраховував на свій розсуд, виходячи з того, яка, на його погляд, вартість пакету акцій і майна компанії Ватра. "Збиток, вказаний паном Семеній, не витримає судової оцінки", - вважає юрист. За його словами, заявнику потрібні незалежні експертні висновки, які допоможуть йому обґрунтувати збиток. "Інакше суд буде оцінювати збиток на свій розсуд і швидше за все прийде до невтішних для пана Семенія висновків", - вважає пан Астапов.

Нагадаємо, Азаров, звинувачуючи попередній уряд, говорив про 15 судових процесів.

Читайте також:

Арабські бізнесмени судяться з українською владою за 6 млн доларів

Проти держави Україна ведеться 15 судових процесів

Азаров: жити стало краще, жити стало веселіше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: