Азаров похвалився, що по Угоді з ЄС всі спірні питання зняті

Україна наполягає на тому, щоб в Угоді про асоціацію з ЄС була зафіксована перспектива членства.

Україна і Європейський Союз зняли всі спірні питання з приводу Угоди про зону вільної торгівлі та асоціацію ЄС, крім одного.

Про це написав прем'єр Микола Азаров на своїй сторінці в мережі Facebook.

"Сьогодні в Брюсселі завершилися переговори на рівні експертів про укладення Угоди про зону вільної торгівлі та асоціацію ЄС. Практично всі спірні питання зняті, і компромісний варіант угоди підготовлений", - зазначив він.

"Залишилася в Угоді про асоціацію одна позиція, яка вимагає вироблення або компромісного варіанту, або прийняття політичного рішення", - розповів Азаров.

"Наша делегація наполягає на тому, щоб в Угоді про асоціацію з ЄС була зафіксована перспектива членства в ЄС для України. ЄС пропонує інші формулювання", - уточнив прем'єр.

"Проте ми виходимо з того, що Угода про асоціацію з ЄС - це історично важливий документ, він приймається і буде розрахований на тривалий проміжок часу, може бути на 10-15 років", - заявив він.

"По суті, цей документ вимагає проведення Україною дуже великої роботи з модернізації економіки, соціальної сфери, реформування правоохоронної системи, судової системи. Тобто, іншими словами, після закінчення певного часу Україна повинна відповідати певним стандартам, прийнятим в країнах ЄС", - зазначив прем'єр.

При цьому Азаров уточнив, що "виникає питання: якщо країна, розташована в центрі Європи, відповідає всім стандартам ЄС, то на якій підставі вона позбавлена ​​європейської перспективи? Це наші доводи".

"Ми розраховуємо на те, що наші партнери з розумінням поставляться до нашої позиції", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, у резолюції Європарламенту, прийнятій 27 жовтня, йдеться про необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі.

Водночас Європарламент вважає, що збереження судового вироку екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко у нинішньому вигляді містить ризики для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 листопада Юлія Тимошенко звернулася до керівництва Європейського Союзу з проханням продовжувати співпрацю з Україною і підписати Угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.

Читайте також:

Європа готує Україні жорстку резолюцію через Тимошенко

Азаров готовий на все для підписання Угоди з ЄС

Європейські "друзі Тимошенко" підтримали асоціацію з Україною

ЄС не покине Україну, навіть якщо Янукович застрелить Тимошенко – комуністи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: