Азаров поклявся не підвищувати пенсійний вік, якщо народ не захоче

Глава уряду запевнив, що якщо простих людей не влаштує підвищення пенсійного віку, то його "не зупинить жоден Міжнародний валютний фонд".

Прем'єр-міністр Микола Азаров готовий відмовитись від підвищення пенсійного віку за підсумками громадського обговорення пенсійної реформи. Про це він сказав на підсумковій прес-конференції.

"На жаль, неприємне, але поступове підвищення пенсійного віку. Знову ж ми говоримо: ми віддали в парламент цей законопроект, зараз під керівництвом Тігіпка пройде, ну, будемо говорити без усіляких применшень, всенародне обговорення цього проекту", - сказав Азаров.

"Давайте послухаємо наших людей, якщо наших людей влаштовує така система, мене не зупинить жоден Міжнародний валютний фонд, ми скажемо, що не хочуть наші люди, хочуть жити, як живуть", - додав він.

Азаров зазначив, що плановане постійне зростання внутрішнього валового продукту передбачає постійну потребу в створенні нових робочих місць і для того, щоб забезпечити це, необхідно вдаватися до такого непопулярного кроку, як підвищення пенсійного віку.

Як відомо, Україна зобов'язалася перед МВФ поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.

Уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Документом, зокрема, встановлено поступове – до 2020 року – підвищення віку для виходу на пенсію жінок з 55 до 60 років, а з 2013 року впроваджується підвищення пенсійного віку для держслужбовців-чоловіків з 60 до 62 років, встановлюються обмеження термінів перебування на держслужбі .

Крім того, законопроектом пропонується підвищити нормативний стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії, з 20 років для жінок і 25 для чоловіків до 30 і 35 років відповідно. Максимальний розмір пенсійних виплат для всіх категорій громадян пропонується обмежити 12 прожитковими мінімумами для непрацездатних.

Читайте також:

Кабмін пообіцяв пенсію у десятикратному розмірі за повний стаж

Максимальна пенсія в Україні становитиме 8808 гривень

Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

Уряд: українцям життєво необхідно підвищити пенсійний вік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: