Азаров пообіцяв віддати Софію Київську Міністерству культури

Глава уряду підкреслив, що підтримує рішення про передачу Софії у відання Мінкульту, і запевнив, що це рішення буде реалізовано.

 Національний заповідник "Софія Київська" повинен бути у віданні Міністерства культури, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час відвідування національного художнього музею.

"Де музей повинен бути? У Міністерстві культури чи ще десь? Питання зовсім ясне: всі музеї повинні бути у віданні Міністерства культури. І на Міністерстві культури лежить головна відповідальність за те, щоб цей музей розвивався, щоб розвивалася Софія Київська й, безумовно, так і буде", - сказав Азаров.

Глава уряду підкреслив, що підтримує рішення про передачу Софії у відання Мінкульту, і запевнив, що це рішення буде реалізовано.

У той же час мешканці Києва, представники громадських ініціатив та працівники Національного заповідника "Софія Київська" виступають проти передачі "Софії Київської" від опіки Міністерства регіонального будівництва під управління Мінкульту.

На їх думку, відразу після прийняття такого рішення розпочнеться забудова буферної зони заповідника.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомляли, що головну складову заповідника "Софія Київська" - Софійський собор - можуть передати Лаврському заповіднику, який, у свою чергу, може повністю перейти у власність Української православної церкви Московського патріархату.

Глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар звернувся до президента Януковича не допустити передачу Софії Києво-Печерській Лаврі, оскільки це  поглибить церковний конфлікт.

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман у відповідь заявила, що мова про перепідпорядкування Софійського собору Києво-Печерській Лаврі не йшла, говорилося про передачу собору під патронат Мінкульту.

Читайте також:

Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

Скандальна забудова Софії Київської зупинена

Російські Рюриковичі хочуть відсудити собі Золоті ворота та Києво-Печерську лавру

ВідеоАзаров пообіцяв віддати Софію Київську Міністерству культури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: