Україна пообіцяла Європі ніколи не "воювати" з Росією

Для того аби європейці мали більші гарантії, він запропонував створити тристоронній газовий консорціум, куди увійдуть Україна, Європа та РФ.

Прем'єр Микола Азаров запевнив європейців, що перебоїв з газом у них не буде і що Україна більше "не воюватиме" з Росією через газ.

"Коли я був з поїздкою в Австрії, канцлер їхній розповів мені наскільки сильно потерпала Європа через газову кризу, влаштовану на початку 2009 року. Цей момент і досі напружує наші відносини з країнами, куди Україна транспортує газ. Але я запевнив Австрію, що Україна забезпечить безперебійне, надійне постачання газу", - зауважив керівник уряду.

За словами Азарова, для того аби європейці мали більші гарантії, він запропонував створити тристоронній газовий консорціум, куди увійдуть Україна, Європа та РФ.

Азаров також додав, що отримав позитивну відповідь Австрії стосовно безвізового режиму України з цією державою та створення Зони вільної торгівлі.

"Відтак, як ми бачимо у Європі інтерес до співпраці з Україною, то уряд має докласти зусиль та створити майданчик для співробітництва", - резюмував керівник уряду.

Водночас він вкотре зазначив, що формула ціни на російський газ для нашої держави не є ринковою.

Нагадаємо, що під час українсько-російської газової війни 2009 року, Росія повністю припинила транзит газу через територію України.

Як відомо, 23 березня 2009 року в Брюсселі відбулася Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української ГТС, за підсумками якої була схвалена декларація.

Згідно з документом, уряд України взяв на себе низку зобов'язань щодо імплементації європейського законодавства щодо регулювання ринку газу.

13 вересня президент Віктор Янукович заявив, що Україна має намір залучити до модернізації своєї газотранспортної системи ЄС, Росію і ряд інших країн.

Читайте також:

Азаров запропонував Австрії "вкластися" в українську трубу

Україна представить Європі варіант модернізації ГТС

Французи готові з Росією реконструювати українську трубу

Уряд перегляне заборону продавати український газогін

ВідеоУкраїна пообіцяла Європі ніколи не "воювати" з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: