Азаров попросив Путіна забути останні п'ять років

У Підмосков'ї зустрілися російська та українська делегації на чолі з прем'єрами двох держав. Сторони висловилися за повне відновлення україно-російських відносин.

Прем'єр-міністри України та Росії Микола Азаров і Володимир Путін висловилися за відновлення в повному обсязі порушеної співпраці двох держав на економічному та політичному рівнях. При цьому Азаров запропонував колезі "забути те, що було між країнами протягом останніх п'яти років (президентства Віктора Ющенка - ред.), перегорнути сторінку і почати з чистого аркуша".

Про це йшлося на зустрічі Азарова і Путіна у Новоогарьовому (Московська область). Під час зустрічі Путін, зокрема, відзначив, що останнім часом через кризу і складні політичні процеси в Україні відбулося істотне зниження товарообігу між країнами. Проте, на думку прем'єра РФ, є шанси повернутися на докризовий рівень і навіть вийти на нову планку.

"Це непросто зробити, але можливо, зважаючи на глибоку кооперацію і залежність галузей один від одного", - сказав Путін. Він також висловив надію на те, що Росії і Україні вдасться збудувати конструктивні та такі, що йдуть на користь народу, торговельно-економічні зв'язки, підкріплені хорошим політичним базисом і бажанням співробітничати один з одним.

У свою чергу, Азаров відзначив, що перед українським урядом стоїть завдання створення економічної стабільності. В даний час вдалося досягти внутрішньополітичної стійкості. "Уряд, президент і парламент разом націлені на політичну і економічну стабільність", - сказав Азаров, додавши, що однією з найважливіших умов для цього є відновлення в повному об'ємі взаємин з Росією.

На його думку, обидві країни могли б активізувати роботу над спільними угодами, підписати їх і показати, що відбувається "не просто обмін закликами, а готовність працювати крок за кроком і вирішувати всі питання на перспективу не на рік, а на роки вперед".

З українського боку участь у зустрічі також беруть міністр палива й енергетики Юрій Бойко, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр промислової політики Дмитро Колесніков, генеральний директор Національного космічного агентства України Юрій Алексєєв, перший заступник Кабінету міністрів Костянтин Любченко і Тимчасовий повірений у справах України в РФ Євген Герасимов.

До складу російської делегації увійшли перший заступник голови уряду РФ Віктор Зубков, заступник голови уряду РФ Ігор Сєчін, російський посол в Україні Михайло Зурабов, міністр економічного розвитку РФ Ельвіра Набіулліна, керівник Федерального космічного агентства Анатолій Пермінов, заступник керівника апарату уряду РФ Юрій Ушаков, статс-секретар – заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Нагадаємо, Микола Азаров перебуває із одноденним візитом у Москві. Головною темою перемовин має стати газ, зокрема зниження ціни на блакитне паливо для України.

Перед зустріччю з Путіним українська урядова делегація зустрілася з керівником "Газпрому" Олексієм Міллером. Сторони обговорили газову ситуацію та принципи формування ціни на газ, але не оприлюднили жодних домовленостей щодо її зміни.

Читайте також:

Москва розповіла, від чого залежатиме ціна газу для України

Азаров провів переговори з главою "Газпрому"

Держдума РФ: Азаров не переконає Путіна переписати газову угоду

ВідеоАзаров попросив Путіна забути останні п'ять років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: