Азаров попросився до європейського співтовариства

Прем'єр попросив ЄС розглянути відповідність євростандартам українського закону про ринок газу і прийняти рішення про вступ України до Європейського енергетичного співтовариства.

Прем'єр-міністр Микола Азаров подав заявку на вступ України до Європейського енергетичного співтовариства.

Азаров під час зустрічі з єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером наголосив, що Україна виконала умови для вступу до Європейського енергетичного співтовариства.

"Я хочу передати вам нашу заявку про вступ до Європейського енергетичного співтовариства. Ми просимо Єврокомісію розглянути відповідність нашого закону про ринок газу і прийняти відповідне рішення", - зазначив прем'єр.

Оттінгер пообіцяв, що протягом наступного тижня Єврокомісія проаналізує цей закон на відповідність нормам ЄС. Він зазначив, що ухвалення закону - це великий крок вперед до вирішення питань, які залишаються невирішеними в енергетичній сфері, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Зараз ще залишаються певні питання, які необхідно перевірити і зняти. Необхідно провести деякі реформи, але це у наших спільних інтересах. Я думаю, що членство України у Європейській енергетичній спільноті може стати реальністю впродовж наступних півроку - року", - сказав єврокомісар.

Також Азаров підтримав пропозицію Оттінгера про організацію тристоронньої зустрічі на найвищому рівні між Україною, ЄС та Росією для розгляду питань, які являють спільні інтереси. Зокрема це енергетична безпека, довготермінові угоди з постачання і транспортування газу, скорочення енерговитрат.

Азаров заявив, що пропозиція може бути найближчим часом обговорена з прем'єром Росії Володимиром Путіним. Він зазначив, що Україна зацікавлена в модернізації власної ГТС і готова вкладати значні кошти в цей проект.

"Але ми повинні мати гарантії, що ЄС буде купувати в Росії певні обсяги газу, який транспортуватиметься нашою територією, а Росія буде продавати відповідний обсяг газу. За умови, що є продавець і покупець - є сенс вкладати кошти  в модернізацію ГТС", - наголосив прем'єр.

В свою чергу, єврокомісар з питань енергетики підкреслив, що найрентабельніший і надійний шлях транспортування російського газу до Європи - саме через Україну.

Нагадаємо, угоду про Енергетичне співтовариство було підписано в жовтні 2005 року. На основі документа учасники договору створили єдине зведення правил функціонування ринків електроенергії та газу - від ціноутворення до створення стратегічних запасів енергоносіїв.

До об`єднання входять 27 країн ЄС і балканські держави. Україні участь у співтоваристві вперше було запропоновано у 2008 році.

У грудні 2009 року Рада міністрів Європейського Союзу одностайно схвалила приєднання України до Угоди про Енергетичне співтовариство.

Читайте також:

Азаров пропонує роздати українцям газові лічильники

Азаров дав прочухана віце-губернатору Рівненщини

Азаров заборонив пекти хліб з зерна для худоби

ВідеоАзаров попросився до європейського співтовариства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: