Азаров пояснив необхідність модернізації українського газогону

За словами прем'єра, після оновлення українська труба буде найбільш рентабельною порівняно з будь-якими іншими шляхами.

Модернізація української газотранспортної системи сприятиме значному підвищенню рентабельності транзиту природного газу, вважає прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Проект модернізації ГТС дозволить більш ніж на 100% забезпечити Європу газом", - сказав Азаров під час зустрічі з міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом.

При цьому він відзначив, що в результаті модернізації ГТС прокачування газу по українському маршруту буде найбільш рентабельним порівняно з будь-якими іншими шляхами.

Як повідомили в Кабміні, під час зустрічі сторони також домовилися, що Україна і Швеція заглиблюватимуть співпрацю в енергетичній сфері, зокрема, енергозбереженні.

Разом з тим, глава українського уряду виразив надію, що шведські інвестори "знайдуть своє місце" в модернізації економіки України, в першу чергу, у сфері енергозберігаючих технологій.

"Енергоефективні технології, атомна енергетика - це ті напрями, в яких зацікавлені шведські інвестори", - сказав Більдт, відзначивши, що розширенню двостороннього економічного співробітництва сприятиме угода про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною.

Як повідомлялося, раніше російський газовий монополіст "Газпром" заявив, що зацікавлений виключно в контрольному пакеті акцій ВАТ "Укртрансгаз", що експлуатує українські ГТС.

"Нам потрібна власність, а не управління і контроль. Україна ж пропонує тільки участь на паритетних засадах. Ми готові купити пакет акцій за гроші або в обмін на знижку в ціні на газ", - заявили в компанії.

Читайте також:

Росія наполягає на придбанні української ГТС у власність

У Німеччині запевняють, що обхідні труби Росії не загрожують Україні

Україна заради дешевого газу відмовиться від співпраці з американцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: