Азаров позичив ідеї Тимошенко для річної "Державної програми розвитку"

Від програми Тимошенко, план Азарова відрізняється доданими передвиборчими обіцянками Януковича.

Мінекономіки оприлюднило проект "Державної програми економічного і соціального розвитку на 2010 рік", який буде подано у Верховну раду разом із проектом держбюджету. Як пише "Комерсант-Україна", цей документ майже не відрізняється від програми уряду Юлії Тимошенко, направленої до ВР у вересні 2009 року.

Нова програма, оприлюднена через 8 днів після обрання нового уряду, містить сім напрямків, як і попередня.

Кабмін зобов'язується зберегти макроекономічну і соціальну стабільність, здійснити прорив в індустрії, зняти інфраструктурні обмеження, створити сучасну інноваційну систему і високоефективне агропромислове виробництво, інтегрувати Україну у світове співтовариство.

Уряд Миколи Азарова обіцяє підтримувати стабільність гривні, ліквідувати обмеження для роботи бізнесу, увести єдиний соціальний внесок і накопичувальну пенсійну систему, а також упроваджувати всі ті реформи, які декларували останні декілька урядів.

Серед іншого Кабмін збирається в 2010 році збільшити виробництво автомобілів, судів, авіаційної і ракетної техніки, розвивати поновлювані джерела енергії, у результаті чого споживання газу економікою має скоротитися на 6%.

Із ключових макроекономічних показників у програмі зазначено лише розмір дефіциту бюджету – 4% від ВВП. Цю ж цифру обіцяв попередній уряд.

Приріст виробництва аграрної продукції повинен скласти 2,1% (раніше – 4,1%), прогнози будівництва доступного житла – 16,3 тис. кв. м (1,1 млн кв. м).

Відрізняються програми тим, що в останню версію включені основні обіцянки кандидата в президенти Віктора Януковича і нового уряду.

Зокрема, запропоновано ввести податкові канікули для малого бізнесу, знизити ставки ПДВ (з 20% до 17%) і податку на прибуток (з 25% до 16%), підвищити ставку податку для доходів фізичних осіб понад 20 тис. грн, скасувати пільги з ПДВ (крім векселів), відкрити індустріальні парки.

Серед нових ініціатив – створення Банку сприяння розвитку і продаж Одеського припортового заводу, що дозволить виконати план приватизації в 10 млрд гривень.

Обидва уряди гарантували приведення вартості електроенергії до рівня її собівартості.

Високопоставлене джерело в Мінекономіки підтвердило, що його відомство доопрацювало програму Тимошенко з урахуванням побажань нового президента і Кабміну.

Це викликано тим, що економічна ситуація в країні майже не змінилася. До того ж із 2000 року такі програми Кабміну не знаходили підтримки в парламенті. "До бюджету у Верховній раді є інтерес, а до програми – ні, тому що вона не визначає конкретного фінансування", - пояснив чиновник.

Читайте також:

Кабмін обіцяє нові правила оподаткування з 2011 року

Азаров розповів, коли закінчаться кадрові перестановки

Азаров освятив кабінет прем’єр-міністра після Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: