Азаров розраховує на восьмирічну передишку від Росії

Прем'єр-міністр пояснив, що низька ціна на газ потрібна Україні для модернізації економіки. Цей період займе сім-вісім років.

Прем'єр-міністр Микола Азаров розраховує, що ціна на російський газ для України зберігатиметься низькою близько семи-восьми років.

Це випливає з його заяви, зробленої на зустрічі з членом Європейської комісії з питань розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефаном Фюле.

"Ми повинні використати період відносно низьких цін на газ для того, щоб здійснити модернізацію економіки, знизити її енерговитратність. Цей період не може бути один рік, це мінімум сім-вісім років. Нам потрібна була передишка на значний термін, і ми її отримали", - зазначив прем’єр-міністр.

Глава уряду зазначив, що Україна на сьогодні має дуже енерговитратну економіку, отже, для хімічної промисловості, для металургії ціна на газ у розмірі 400 дол. за тисячу кубометрів означає зупинку виробництва.

Саме тому, за словами Азарова, для України було важливо переглянути газові домовленості і не лише щодо ціни, але й щодо об’єму газу, який Україна має закуповувати, і щодо відміни штрафних санкцій.

"Я вважаю, що ми цієї цілі досягли", - підкреслив Азаров.
Крім того, він наголосив, що нагальним питанням залишається модернізація газотранспортної системи України. Прем’єр підкреслив, що вже вкотре пропонує Російській Федерації і Європейському Союзу разом з Україною вкладати ресурси в реконструкцію та модернізацію ГТС.

"Це дасть зниження вартості транзиту за рахунок підвищення швидкості подачі газу, тиску. Тобто, ми зробимо рентабельність прокачки газу по наші трубі у два з половиною рази вищою, ніж по південному та північному обхідних маршрутах", - наголосив прем’єр-міністр.

У той же час Азаров зазначив, що не можна втрачати часу, і дане питання має бути вирішено в найкоротші терміни. "Якщо втратимо рік, то модернізація може стати неактуальною", - підкреслив він.

У свою чергу Фюлє запевнив, що питання реконструкції та модернізації ГТС України є одним з важливих питань, над якими ЄС працює.

Нагадаємо, Україна отримає знижку 30% на російський газ в обмін на продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Угода також передбачає право пролонгації цього терміну ще на 5 років за згодою сторін.

Відповідні угоди підписали президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв 21 квітня у Харкові

Читайте також:

Угода Януковича і Мєдвєдєва врятувала "Нафтогаз" від банкрутства

Янукович похвалився, як вибив з Мєдвєдєва 98 млн доларів "живих грошей"

Янукович пообіцяв не підвищувати ціни на газ для населення

Опозиція не дозволить Раді ратифікувати нову угоду про базування ЧФ РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: