Азаров розраховує отримати зону вільної торгівлі з країнами СНД 18 жовтня

Азаров розраховує отримати зону вільної торгівлі з країнами СНД 18 жовтня

Микола Азаров

18 жовтня 2011у Санкт-Петербурзі відбудеться саміт глав урядів країн СНД.

Україна розраховує на підписання на саміті глав урядів країн СНД угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) Співдружності. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні економічного прес-клубу, повідомляє прес-служба Кабміну.

Саміт глав урядів країн СНД пройде 18 жовтня 2011у Санкт-Петербурзі. "Ми розраховуємо, що в Санкт-Петербурзі підпишемо угоду про впровадження зони вільної торгівлі. Для нас це дуже важливо: ми отримаємо активне просування наших товарів на ринки країн СНД", - сказав глава уряду.

Він підкреслив, що 40% українського експорту спрямовано в Росію та країни СНД.

Нагадаємо, раніше міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв зазначав, що Україна сподівається на підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами Співдружності Незалежних Держав у жовтні поточного року.

Крім того, Азаров зазначив, що Україна також знаходиться на завершальній стадії підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Прем'єр підкреслив, що країна проводить консультації про запровадження зони вільної торгівлі з іншими країнами світу.

Зазначимо, напередодні представники Євросоюзу висловили розчарування рішенням суду у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, який засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення посадових повноважень при підписанні контрактів на поставку газу з Росії у 2009 році.

На їхню думку, воно свідчить про вибірковість українського правосуддя та політично мотивоване переслідування лідерів опозиції.

13 жовтня представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон заявила, що Євросоюз виступає за забезпечення максимально швидкого процесу оскарження вироку колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, щоб вона могла брати участь у парламентських виборах у 2012 році. В інакшому випадку ЄС не підпише угоду про асоціацію з Україною.

Відзначимо, 27 вересня прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров заявив, що переговори про створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом будуть завершені в жовтні цього року.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 року. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 року. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

Читайте також:

Януковича таки приймуть у Брюсселі: йому передадуть сигнал

Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи

Країни СНД зірвали підписання договору про вільну торгівлю

ЄС вимагає звільнення Тимошенко в обмін на Угоду про асоціацію

Янукович хоче скоріше отримати вільну торгівлю з країнами СНД

Кличко застеріг США, що українська влада каже одне, а робить інше

Мєдвєдєв максимально поширюватиме російську мову в СНД

https://tsn.ua/groshi/azarov-poyide-do-putina-vmovlyati-pro-pereglyad-gazovih-kontraktiv.html

Повʼязані теми:

Наступна публікація