Азаров: Тимошенко - жінка з минулого

Голова Кабміну Микола Азаров розповів Заходу про те, ким вважає екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

У інтерв'ю західному виданню Le Figaro голова Кабміну Микола Азаров назвав екс-прем'єра Юлію Тимошенко "жінкою з минулого".

"У 2009 році Тимошенко один на один з російським прем'єр-міністром Володимиром Путіним підписала угоду про ціни на постачання газу з Росії в Україну, яка завдає шкоди економічним інтересам країни. Для цього вона підробила документи. Цю угоду не було схвалено ні Кабінетом міністрів, ні компанією "Нафтогаз", - заявив Азаров.

Він також запевнив, що "в політичному плані пані Тимошенко - вже не конкурент, а жінка минулого", повідомляється на сайті президента.

Коментуючи газову суперечку з Росією, український прем'єр зазначив, що ярлики "проросійських" політиків на них з Януковичем навісили їх противники.

"Ми з президентом не новачки в політиці, і ми завжди будемо захищати інтереси України. Погіршення відносин, про яке ви говорите, може бути пов'язано зі складною політичною обстановкою в країні, з тим фактом, що нас критикує Європейський союз, а це дозволяє російським керівникам вважати, ніби ми ослаблені і вони можуть цим скористатися, ставлячи нам ультиматуми. У міжнародних відносинах подібні підходи неприпустимі", - сказав він.

Крім того Азаров заявив, що не бачить зв'язку між зниженням цін на російський газ і вступом України до Митного союзу.

"Європа теж нам пропонує приєднатися до зони вільної торгівлі. Однак вона не висуває таких умов. На відміну від вищезгаданих країн (членів Митного союзу), України - член СОТ, що накладає певні зобов'язання. Як Росія може вимагати, щоб ми продовжували виконувати газові контракти, що завдають нам шкоди, і одночасно зобов'язувати нас вступити до Митного союзу, заради цього розірвавши десяток інших контрактів, що пов'язують нас із СОТ?"- поставив риторичне питання Азаров.

Прем'єр також зазначив, що оренда бази Чорноморського флоту Росії в Севастополі була продовжена тому, що в України не було іншого вибору.

"Казна була порожня, становище гірше, ніж у Греції сьогодні, співпраця з МВФ перервана. У цих умовах ми не могли дозволити собі фінансувати підвищення тарифів, нав'язане нам в рамках угоди, підписаної Тимошенко. Тоді ми звернулися до російської влади, і було знайдено це рішення. Сьогодні ми підтверджуємо свою відданість партнерським відносинам з Росією, з якою нас пов'язує спільна історія і по відношенню до якої ми ніколи не проводили ворожу політику. Але я повторюю, що наш шлях до євроінтеграції - це наш стратегічний вибір. Ми поділяємо демократичні цінності Європи. Вони - гарантія стабільного розвитку України", - підсумував Азаров.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров у листі до голови групи "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" у Європарламенті Мартіну Шульцу написав, що захист екс-прем'єр-міністра, лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко проводить кампанію, метою якої є підрив міжнародного іміджу влади України.

Читайте також:

Тимошенко вимагає від Кірєєва роздягнутися

Як Тимошенко сидиться в СІЗО: місяць сухого пайка і душу раз на тиждень

Угода про асоціацію між Україною та ЄС під загрозою через Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: