Азаров: Україна не ділить сусідів на хороших і поганих

Прем'єр пояснив у Бельгії, що Україна однаково ставиться до сіх сусідів і здивувався, чому ніхто не звинувачує у проросійській політиці Ангелу Меркель, яка зустрічається з російським керівництвом вдвічі частіше, ніж українське.

Україна не ділить своїх сусідів на хороших і поганих, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час виступу на конференції "Україна: від кризи до зростання. Економіка, інвестиції, ринки", яка проходить у Королівському інституті міжнародних відносин Бельгії "Егмон".

"Для нас немає поганих і немає гарних сусідів. Ми однаково зацікавлені в дружніх відносинах і з Росією, наприклад, і з Польщею, яка є нашим західним партнером і нашим сусідом, з яким у нас давні історичні зв'язки й традиції", - сказав Азаров.

Разом з тим він відзначив, що Росія є найбільшим торговим партнером України, і з приходом до влади президента Віктора Януковича було знято проблемні питання у відносинах з РФ.

"Перше, що ми зробили, це прибрали наноси нерозуміння, ворожнечі, конфліктів і попрацювали над тим, аби створити довірливу атмосферу між керівництвом наших країн", - сказав Азаров.

При цьому він відзначив, що немає підстав вважати українську владу проросійською виходячи з частих зустрічей керівництва країн. Він навів дані про те, що федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель за останній рік зустрічалася з російським керівництвом 16 разів, тоді як президент і прем'єр-міністр України - 8 разів.

"Тобто, вдвічі менше, ніж пані Меркель. Проте пані Меркель ніхто не звинувачує в проросійській орієнтації", - сказав Азаров.

При цьому він наголосив, що керівництво України також доволі часто зустрічається з керівництвом європейських та інших країн.

"Наша зовнішня політика збалансована. Вона не проросійська, не прозахідна. Вона українська політика. І такою буде завжди. Вона, перш за все, реалізовуватиме економічні інтереси нашої країни", - сказав Азаров.

Читайте також:

Янукович про Росію: у нас солодких розмов мало

Янукович запевнив Європу, що Україна прагне в ЄС

Янукович попросив Саркозі допомогти Україні в переговорах з ЄС

Янукович: Росія наближає Україну до ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: