Азаров: Україна не має стосунку до української бібліотеки в Москві

На думку Азарова, дії української сторони стосовно ситуації з українською бібліотекою в Москві були б "рішучішими і жорсткішими", якби ця бібліотека належала Україні.

Кабінет міністрів України розгляне можливість створення в Москві української бібліотеки, яка буде у власності України.

Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив сьогодні в ефірі одного з українських телеканалів.

"Ми, думаю, таке питання розглянемо найближчим часом", - сказав він.

Коментуючи останні події навколо Бібліотеки української літератури в Москві, Азаров сказав: "З боку українського уряду, з боку Міністерства закордонних справ, посла України робляться всі необхідні дії для того, щоб бібліотека працювала і здійснювала всі свої дії відповідно до законодавства Росії".

Водночас він зазначив, що бібліотека є власністю московського уряду.

"До цієї бібліотеки Україна не має жодного стосунку. Наші дії були б зовсім іншими, якби це була наша бібліотека або співробітники були б громадянами України. Наші дії були б рішучішими і жорсткішими", - заявив прем'єр-міністр, підкресливши, що Кабмін може тільки рекомендувати російській стороні, щоб її дії в цій ситуації "проходили відповідно до норм, які, на мій погляд, є природними".

"Випадок цей викликає у мене безумовний жаль, і ми про це повідомили наших російських колег", - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, 14 січня співробітники міліції провели черговий обшук в Бібліотеці української літератури в Москві, в ході якого вилучили сервер бібліотеки. При цьому, за словами директора бібліотеки, правоохоронці необґрунтовано застосували до неї силу.

В кінці грудня 2010 року Управління культури Центрального адміністративного округу Москви частково призупинило роботу бібліотеки української літератури. Співробітники МВС Москви провели ряд обшуків та вилучили з бібліотеки для проведення психолого-лінгвістичної експертизи близько 50 видань, заявивши, що в них можуть міститися ксенофобські матеріали. Це література про ОУН-УПА, помаранчеву революцію і про Андрія Шептицького.

18 грудня 2010 московська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом розповсюдження літератури, що містить ознаки національної ненависті. Справу порушено стосовно невідомих, які в 2008-2010 роках нібито поширювали друковані видання на території державної установи культури "Бібліотека української літератури".

Бібліотека відновила свою роботу лише після новорічних свят.

Зазначимо, Міністерство закордонних справ України обіцяє допомогти українцям в Росії створити громадську організацію, яка б захищала їх культурно-освітні та інші права.

Читайте також:

Українська бібліотека у Москві відновила роботу: РФ її більше не чіпатиме

"Свобода" вимагає заборонити в Україні діяльність російських організацій

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Українську бібліотеку в Москві звинуватили у ксенофобії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: