Азаров: уряд не ставатиме на коліна перед МВФ

Глава уряду висловив упевненість, що в 2010 році економічна ситуація в Україні стабілізується.

Питання про обсяг фінансування за новою програмою співпраці України і МВФ знаходиться на стадії обговорення. Про це заявив на брифінгу прем’єр Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що його уряд ніколи не був і не буде виступати в ролі прохача грошей.

"Наш уряд, президент і я, ми ніколи не були прохачами... Ми ніколи не виступали прохачами. Ми вислуховували пропозиції - це так, але ніколи ні у кого нічого не просили. Це наша принципова позиція. І тому я не піднімав питання (про обсяг фінансування за новою програмою), виходячи зі своєї позиції. Ми будемо цю цифру обговорювати, але ми чекаємо пропозицій, перш за все з боку МВФ", - сказав Азаров.

При цьому він висловив упевненість, що в 2010 році фінансово-економічна ситуація в Україні стабілізується, і тоді кількість бажаючих вкладати кошти в економіку країни істотно збільшиться.

"Ми будемо вибирати ще серед пропозицій. Ось наступить така ситуація, коли у нас буде багато пропозицій, і Україна вибиратиме. А якщо ми займемо позицію прохача, як попередній уряд на колінах благав і вимагав, то тоді у нас немає майбутнього", - сказав Азаров.

Він підкреслив, що Україна має всі умови для того, щоб стати самодостатньою країною, яка не залежить ні від кого і ніколи не виступає у принизливій ролі прохача.

"Таку позицію ми займали і займатимемо абсолютно на всіх переговорах. Україну, нарешті, повинні навчитися поважати. І ми цього доб’ємося", - сказав Азаров.

При цьому він зазначив, що обсяг фінансування за новою програмою не принциповий - принциповий сам факт продовження співпраці.

Також прем’єр повідомив, що уряд вже одержує пропозиції про співпрацю від зарубіжних банків і великих інвесторів, проте на даний момент всі вони знаходяться на стадії вивчення.

1 квітня технічна місія МВФ завершила свою роботу в Києві, обговоривши з Кабміном можливість подальшого надання Україні кредитів. Очікується, що наступного тижня МВФ буде готовий передати українському уряду проект угоди про співпрацю.

Читайте також:

Азаров умовив МВФ укласти нову угоду

МВФ заявив про прогрес у переговорах з Україною

Ющенко блокував переговори Тимошенко з МВФ

Україна просить МВФ погодитися на 10%-ный дефіциту бюджету

ВідеоАзаров: уряд не ставатиме на коліна перед МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: