Азаров відбере у Януковича право надавати університетам національний статус

Керівники національних університетів вітають наміри Кабміну розробити критерії надання вишам цього статусу, оскільки його значення, на їхню думку, девальвувалося.

Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, що пропонує позбавити президента права надавати вишам IV рівня акредитації статус національного і передати це право уряду.

Законопроект був підготовлений Міністерством юстиції і зареєстрований у парламенті 10 вересня. У пояснювальній записці до документа зазначається, що Конституція, яка визначає повноваження президента, не містить положень, які дозволяють главі держави надавати університетам статус національного.

Тим часом, відповідно до чинного закону "Про освіту", статус може бути присвоєний указом президента "за особливі досягнення в роботі", пише "Коммерсантъ-Украина" у статті "Кабмин взялся за национальную проблему".

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроект є частиною масштабної реформи системи освіти.

"Зараз ще немає чітких критеріїв для отримання статусу національного університету. Цей порядок треба бути визначити", - зазначив Лавринович.

Керівники національних університетів вітають наміри Кабміну розробити критерії надання вишам цього статусу, оскільки його значення, на їхню думку, девальвувалося.

Як заявив проректор з науково-методичної роботи Національного університету ім. Шевченка Володимир Бугров, в Україні на такий статус можуть претендувати не більше десяти вишів.

Сьогодні в Україні 120 національних університетів. Цей статус визначає якість освіти у ВНЗ, його культурні зв'язки, кількість випускників, дослідну роботу. Першим вишем, що отримав в 1994 році статус національного, став Київський університет ім. Шевченка.

Про необхідність реформування системи освіти раніше заявляв президент Віктор Янукович. За його словами, в країні працює 861 вищий навчальний заклад, хоча в такій кількості вишів немає необхідності.

Читайте також:

Уряд зобов’язав вузи шукати випускникам роботу

Кабмін узаконив побори в вузах

Янукович заявив, що в Україні занадто багато вузів – треба їх скоротити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: