Азаров вимагає посадити Тимошенко за розкрадання бюджету

Прем’єр стверджує, що дії попереднього уряду завдали державі збитків на 100 млрд грн.

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляє про необхідність притягнення екс-керівника українського уряду Юлії Тимошенко та інших посадових осіб до кримінальної відповідальності за "розкрадання бюджету". Про це Азаров заявив 28 квітня, відкриваючи засідання уряду.

"Дії попереднього уряду завдали державі збитків розміром у 100 млрд грн, а тому матеріали про виконання бюджету 2009-го року повинні розглядатися не лише народними депутатами, а, в першу чергу, правоохоронними органами, і колишня прем’єр-міністр, а також посадові особи мають понести кримінальну відповідальність за це", - сказав Азаров, нагадавши, що уряд направив на розгляд Верховної ради звіт про виконання державного бюджету в 2009-му році.

Прем’єр додав, що у звіті про виконання бюджету викладені конкретні факти порушень використання бюджетних коштів.

"Це, власне, звіт про бюджетний "бєспрєдєл", який запровадила Тимошенко, коли нормою стало нецільове використання та розкрадання коштів платників податків, безсистемне та стрімке накопичення боргів держави, адміністративний рекет щодо бізнесу, невідшкодування ПДВ та збір податків наперед, незаконне фінансування передвиборчої кампанії влади", - перерахував він.

Зокрема, Азаров уточнив, що йдеться про неефективне фінансування Державної іпотечної установи для завершення будівництва 5 тисяч квартир, які виділялися під час виборчої кампанії. "За квартири, які Тимошенко роздавала в передвиборчу кампанію, залишилась винна Державна іпотечна установа. Тепер в бюджеті необхідно знайти майже 1,7 млрд грн – відірвати їх від медицини, освіти і заплатити банкам борги за передвиборчий піар Тимошенко", - пояснив прем’єр.

За його словами, уряд Тимошенко здійснював закупівлі автомобілів швидкої допомоги для сільської медицини в 1,6 разів дорожче, ніж їх ціна становить на внутрішньому ринку України.

Азаров також нагадав про неповернену заставу у розмірі 800 млн грн компаніям за участь у конкурсі з продажу акцій Одеського припортового заводу. "Їх також треба повертати, відриваючи від людей цього року", - наголосив Азаров.

Крім того, глава уряду вважає, що попередній склад Кабінету міністрів "невідомо куди розтринькав 3 млрд грн іноземних екологічних інвестицій, оскільки не було здійснено жодного енергоефективного проекту".

Прем’єр також нагадав про "кабальний" контракт, підписаний в часи урядування Тимошенко про постачання російського природного газу в Україну.

Нагадаємо, 22 квітня президент віктор Янукович заявив, що сьогодні Генеральна прокуратура розглядає більше 30 кримінальних справ щодо розкрадання бюджетних коштів минулим урядом.

Критикуючи уряд Юлії Тимошенко, Янукович підкреслив, що "під гаслами соціального захисту вони постійно розкрадали кошти".

Днями Служба безпеки України заарештувала і затримала кількох чиновників уряду Тимошенко в рамках розслідування розкрадання ресурсів з державного резерву на суму 5,5 млрд гривень.

Читайте також:

СБУ заарештувала підлеглих Тимошенко за розкрадання Держрезерву

Проти міністрів уряду Тимошенко порушили 30 кримінальних справ

Янукович доручив ГПУ знайти винних у банкрутстві "Нафтогазу"

Екс-міністра фінансів 5 годин допитували в Генпрокуратурі

ВідеоАзаров вимагає посадити Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: