Азаров витратив 10 млн доларів на перевірку діяльності Тимошенко

Іноземні юристи, які проводили аудит фінансово-економічної діяльності уряду Юлії Тимошенко заробляли 1-1,5 тис. доларів на годину.

Міжнародний аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко, ініційований Кабміном Миколи Азарова, обійшовся державі більш ніж в 10 млн доларів. Ці гроші Україні могла не платити, адже оприлюднені факти були раніше опубліковані правоохоронними органами, пише газета "Дело".

За оцінками опитаних виданням українських експертів, іноземні юристи, які проводили аудит фінансово-економічної діяльності уряду Юлії Тимошенко заробляли 1-1,5 тис. доларів на годину.

Як розповів колишній заступник міністра юстиції Євген Корнійчук, який курирував питання представництва України в міжнародних судах, фірма Akin Gump Strauss Hauer & Feld Маrk, що брала участь в аудиті, входить до десятки провідних юридичних компаній у США.

Це автоматично означає максимально високий тариф на послуги її фахівців - до 1,5 тис. доларів за годину.

Як зазначено у звіті компаній-аудиторів Akin Gump Strauss Hauer & Feld Маrk, Kroll, Inc. і Trout Cacheris, PLLC, їх робота в Україні тривала з 18 травня по 15 вересня 2010 року.

Це означає, що найняті урядом Азарова експерти займалися аналізом діяльності Кабміну Тимошенко 86 робочих днів. При восьмигодинному графіку кожен з найнятих юристів за час роботи в Україні заробив від 0,7 млн доларів до 1 млн доларів. Таким чином, загальна винагорода склала не менше 10 млн. доларів, зазначає видання.

Разом з тим, незалежно від розміру суми, заплаченої відомим юристам, можна стверджувати, що український уряд сплачував іноземцям за роботу, яка до них уже була зроблена.

Деякі з епізодів, зазначені в результатах аудиту, були відомі давно (до укладення контракту про аудит з іноземними фірмами).

Факти, оприлюднені найнятими юристами, ще з початку 2010 року перебувають на розгляді українських судів, а вся інформація, яка вказує на злочинний характер дій окремих чиновників, була детально описана і перебувала у відкритому доступі, відзначає "Дело".

Як відомо, Україну сколихнув черговий "корупційний скандал": американські юристи, за результатами власного розслідування за дорученням уряду Миколи Азарова, заявили про масивні зловживання державними коштами попереднім урядом на чолі з Юлією Тимошенко. Розслідування координувала юридична фірма з Вашингтона Trout Cacheris PLLC.

Читайте також:

Міжнародні експерти вважають аудит уряду Тимошенко "полюванням на відьом"

Американські аудитори знайшли шахрайство в уряді Тимошенко

У Януковича зізналися, навіщо перевіряють Тимошенко

Тимошенко перевірятимуть за рахунок її "зловживань"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: