Азаров впевнений, що Україна домовиться з РФ про перегляд газових угод

Азаров підкреслив, що на даний момент аргументи України про необхідність перегляду правил газових відносин недостатньо переконливі для Росії, проте прем'єр все ж сподівається домовитися з РФ.

Прем'єр Микола Азаров упевнений, що Україні вдасться домовитися з Росією про перегляд газових угод.

Про це він заявив під час підсумкової прес-конференції, повідомляє департамент інформації і масових комунікацій секретаріату Кабміну.

Прем'єр підкреслив, що уряд тему перегляду газових угод з Росією не знімає з порядку денного своєї роботи.

"Угоду виписано так, що Україна самостійно її розірвати не може. Значить, ми були приречені вести переговори з Росією на заздалегідь невигідних для нас умовах... Але будь-який відповідальний уряд повинен знаходити аргументи і можливості для вирішення цього питання через договірний процес", – зазначив Азаров.

Він також додав, що на даний момент аргументи України про необхідність перегляду правил газових відносин недостатньо переконливі для Росії.

"Поки ті аргументи, які знаходимо, з нашої точки зору переконливі, а з точки зору російської сторони недостатні", – сказав Азаров.

При цьому він упевнений, що рано чи пізно Україні вдасться переконати свого російського партнера переглянути газові угоди.

"Ми будемо шукати відповідні аргументи і знайдемо їх. Росія повинна усвідомити, що, незважаючи на те, що їй вдалося раніше за певних обставин отримати вигідний договір, це зовсім не означає, що можна тепер за нього триматися до закінчення його терміну", – заявив Азаров.

"Я впевнений і глибоко переконаний, що російське керівництво – мудре керівництво, досвідчене, і рано чи пізно ми домовимося", – додав він.

24 грудня Віктор Янукович заявив про безперспективність будівництва Росією газопроводу "Південний потік", що передбачає транзит російського газу в Європу в обхід України, в разі згоди Росії і Європейського Союзу модернізувати українську газотранспортну систему.

Президент підкреслив, що мова не йде про існуючу українську ГТС, яку, за його словами, Україна сама може підтримувати в робочому стані.

За словами президента, будівництво нових потужностей української ГТС, що збільшують транзитні можливості України, обійдеться в 3,5 млрд доларів, у той час як будівництво газопроводу Південний потік, який будує Росія в обхід України, оцінюється в 15 млрд доларів.

Він зазначив, що Україна повинна переконати Росію і ЄС у тому, що є надійним партнером як транзитна країна.

Як повідомлялося, в листопаді прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував Австрії розглянути можливість модернізації української газотранспортної системи як альтернативу будівництву газопроводу "Південний потік".

Проект газопроводу "Південний потік" має пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії й Австрії.

Читайте також:

Азаров дозволив депутатам купляти дорогі автомобілі

Янукович: я не здавав українські інтереси Росії

Українську бібліотеку в Москві звинуватили у ксенофобії

Україна наполягатиме на відмові Росії від "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: