Азаров: ЄС має гарантувати закупівлю газу в Росії на 10 років

Прем'єр-міністр вважає, що Євросоюз та Росія мають дати гарантії свого співробітництва у газовій сфері, тоді Україна може починати спільно з ними модернізацію ГТС.

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко відвідає Брюссель і Москву для переговорів щодо міжнародного газотранспортного консорціуму.

Про це заявив прем'єр Микола Азаров в ефірі 5 каналу. При цьому він заявив, що ЄС має дати гарантії Росії на довгі роки, "наприклад, років на 10, гарантії закупівель російського газу".

Крім цього, на думку Азарова російська сторона повинна дати гарантії Україні, що обсяги газу, що купуються Євросоюзом, вона буде прокачувати через українську ГТС".

"Тоді у нас, у ЄС і у Росії з'являється стимул для капіталовкладень у модернізацію нашої ГТС. Тобто, з'являється реальна основа для створення підприємства, в якому рівними частками буде входити ЄС і Росія, і за "Нафтогазом" - тобто за Україною - залишиться вирішальний пакет управління ГТС", - заявив глава уряду.

"Така схема була мною запропонована. ЄС поставився до неї з розумінням", - зазначив Азаров.

Азаров повідомив, що в Люксембурзі на засіданні Ради зі співробітництва Україна-ЄС обговорювалося питання створення газотранспортного консорціуму за участю України, Євросоюзу та Росії.

"Євросоюз висловив зацікавленість у створенні такого консорціуму", - уточнив він.

Прем'єр повідомив, що на засіданні уряду прийняли проект закону про ринок газу: "Це та основа для модернізації "Нафтогазу", для реформування "Нафтогазу", яка була б абсолютно прийнятна для європейського союзу і "Газпрому".

"По суті справи наш уряд відкрив дорогу до створення на базі "Нафтогазу" нового формування", - заявив Азаров.

Раніше Азаров заявив, що Україна і Європейський Союз розроблять до осені цього року спільну програму модернізації української газотранспортної системи.

Читайте також:

Азаров: Росія засумнівалась у необхідності газогону в обхід України

Азаров вже торгується з росіянами за українську трубу

Україна і ЄС до осені розроблять програму модернізації газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: