Азаров: закон про двомовність буде прийнятий - Янукович обіцяв

Прем’єр Микола Азаров впевнений у прийняті закону "Про мови в Україні", адже "такі завдання були поставлені ще в передвиборній програмі Януковича".

Зареєстрований у Раді законопроект "Про мови в Україні", згідно з яким державною мовою є українська, але також гарантується вільне використання інших мов, має бути прийнятий, оскільки він ліквідовує факти дискримінації насамперед - російськомовного населення.

Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив в ході VI Українського муніципального форуму в Ялті (АРК).

"Тим більше, такі завдання були поставлені ще в передвиборній програмі президента України Віктора Януковича", - наголосив глава уряду.

Нагадаємо, днями нардепи Олександр Єфремов (ПР) і Сергій Гриневецький (Блок Литвина) зареєстрували в парламенті законопроект, що суттєво розширює сфери вживання мов регіональних меншин в Україні, особливо російської.

Зокрема, документ передбачає гарантії вільного вживання російської мови практично в усіх сферах життя, серед яких освіта, діловодство, реклама тощо.

Також документом пропонується на законодавчому рівні визнати двомовність в Україні й те, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Єфремов переконаний, що законопроект про мови нікого в Україні не утискає.

Пізніше народний депутат від "Нашої України - Народної самооборони", лідер партії "За Україну" В'ячеслав Кириленко спрогнозував масові акції протесту при розгляді парламентом нової редакції закону "Про мови в Україні".

Читайте також:

БЮТ: за два тижні Україна може стати двомовною

Опозиція пообіцяла масові протести проти російської мови

Раді запропонували зробити Україну двомовною

Азаров зізнався, що бере уроки української мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: