Азаров закриватиме заправки за спекуляцію на бензині

Прем'єр пообіцяв закривати усі АЗС, які необґрунтовано завищуватимуть ціну на паливо.

Микола Азаров_2
President.gov.ua
Азаров закриватиме заправки за спекулацію на бензині
Прем'єр-міністр Микола Азаров не виключає, що уряд введе механізм закриття АЗС, які необґрунтовано підвищують ціни на бензин.

Про це він сказав на прес-конференції, присвяченій підсумкам року роботи уряду.

"У США, до речі, діє закон, за яким антимонопольні органи у разі перевищення ціни, встановленої в ринковій економіці, мають право закрити заправку, опечатати її. Ми подумаємо, чи не варто нам вдатися до такого американського ринкового механізму. У нас більш ніж достатньо заправок, і якщо хтось почне гратися, (можна) ось таку міру застосувати, по-іншому підходити не можна", - сказав Азаров.

При цьому він зазначив, що ціна на нафту на світових ринках суттєво піднялася останнім часом і, відповідно, піднялася ціна на імпортні нафтопродукти.

Прем'єр додав, що 60% нафтопродуктів на українському ринку є імпортними, що приводить до великої залежності від цін на нафту на світових ринках.

"Плюс, треба ще додати, що є недобросовісні ділки, які накручують необ'єктивно маржу, тому зараз уряд перше: введе антимонопольне розслідування, тому що дуже дивно, що 3 компанії якось одночасно піднімають ціни і виходять за рамки того коридору, який встановлюється" , - сказав Азаров.

Він додав, що вітчизняні нафтопродукти практично завжди дешевше імпортних.

"Другий момент: як тільки ми будемо впевнені, що ми зможемо уникнути дефіциту бензину ... ми зовсім іншу політику будемо проводити по відношенню до тих, хто зараз грається з урядом", - сказав Азаров.

Як повідомлялося раніше, найбільші оператори ринку нафтопродуктів мають намір підвищити ціни на бензин до 10-10,2 грн за літр, пояснюючи таку необхідність зростанням цін на нафту та збільшенням ставок акцизного збору на нафтопродукти.

Читайте також:

Автомобілісти готуються до "бензинового" Майдану

Кожен другий автомобіліст вже не може купувати бензин

Подорожчання бензину: фахівці радять переходити з 95-го на 92-й 

До кінця березня ціни на бензин в Україні перевищать 10 гривень

ВідеоАзаров закриватиме заправки за спекуляцію на бензині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: