Азаров замовив пам'ятник покровителю Януковича

Уряд доручив встановити на Полтавщині пам'ятник космонавту Георгію Береговому, який у 1970-х роках клопотав про зняття судимостей з Януковича.

Береговий, Янукович
Космонавт Георгій Береговой і Віктор Янукович
Кабмін затвердив план заходів з підготовки та відзначення 90-річчя від дня народження космонавта Георгія Берегового - земляка Віктора Януковича, який свого часу клопотав про зняття судимостей з майбутнього президента України.

Зокрема, глава уряду Микола Азаров доручив Полтавській обладміністрації встановити до 2012 року пам'ятник Береговому на його батьківщині - у селі Федорівка Карлівського району.

Розпорядженням Кабміну №178 від 9 березня доручено провести тематичні уроки, виставки, конференції, присвячені життю і діяльності Берегового.

Крім того, уряд запланував виготовити та ввести в обіг ювілейну поштову марку та організувати в Єнакієвому в день народження Берегового спецпогашення такої поштової марки, а також виготовити ювілейну монету.

В експозиціях музеїв космонавтики доручено створити розділи, присвячені 90-річчю від дня народження льотчика-космонавта.

Також буде обговорене питання щодо перейменування музею історії міста Єнакієво в "Музей імені космонавта Георгія Берегового". Його ім'я також можуть присвоїти школі у селі Карлівка і навчальному закладу в Єнакієвому.

Георгій Береговий, двічі Герой Радянського Союзу, мав близькі стосунки з Януковичем.

Уродженець Полтавської області, Береговий наприкінці 30-х років 20 століття працював на Єнакіївському металургійному комбінаті (Донецька область), займався в Єнакіївському аероклубі разом з Федором Януковичем, батьком чинного президента.

Саме на прохання Берегового у 1970-х роках було переглянуто справу двічі судимого на той час Віктора Януковича, про що пізніше глава держави згадав у своїй автобіографічній книзі.

Помер Береговий 30 червня 1995 року під час операції на серці, похований у Москві на Новодівочому цвинтарі. У квітні 2010 року Янукович відвідав могилу Берегового.

Читайте також:

Україна відсвяткує ювілей людини, яка допомогла Януковичу зняти судимості

В указі Януковича переплутали ім'я людини, яка звільнила його від судимостей

Янукович: в'язниця робить людину більш відповідальною та співчутливою

На Європейській площі в Києві збираються встановити пам'ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: