Азаров запевнив, що Тимошенко витрачала кіотські гроші не на пенсії

За словами Азарова, саме в той день, коли ці кошти були запозичені зі спецрахунку, ніяких перерахувань на пенсійні рахунки не було.

 Прем'єр-міністр Микола Азаров спростував заяви Юлії Тимошенко про те, що кошти, отримані в рамках Кіотського протоколу, були витрачені на виплату пенсій.

"Те, що ці гроші нібито направлялися на пенсії - це теж чергова неправда, яка зараз поширюється", - заявив глава уряду.

Він зазначив, що саме в той день, коли ці кошти були запозичені зі спецрахунку, конвертовані з євро у гривні та зараховані на спільний рахунок держказначейства, ніяких перерахувань на пенсійні рахунки не було.

"Навпаки, були перерахування абсолютно нецільові, наприклад, на придбання автомобілів МВС. А  в той день, коли була здійснена конвертація цих ресурсів, і про що нам слізно розповідають, що були на пенсії виплачені, саме в цей день жодних перерахувань на Пенсійний фонд не проводилося", - зазначив прем'єр.

Будувати свій захист на явною неправді некоректно і неправильно, підкреслив Азаров.

"Ці кошти (Кіотського протоколу – ред.) були використані в певний проміжок часу, нецільовим чином, але вони відновлені зараз і будуть надалі витрачатися тільки виключно на цільові программи", - зауважив глава уряду.

Він також розповів, що на 1 січня 2010 року коштів, отриманих в рамках Кіотського протоколу, на рахунках Держказначейства не було. Усього грошей на рахунках Казначейства було 1,055 млрд. грн., а еквівалент у гривні кіотських грошей 3,3 млрд. 300 млн.

Прем'єр зазначив, що відновити кошти було вкрай складним завданням.

"Було страшенно важко відірвати гроші, в тому числі, і від бюджетної сфери, в тому числі, і від інфраструктурних проектів, і накопичувати ці гроші на рахунках і повністю їх відновити", - заявив Азаров.

Нагадаємо, 15 грудня Генпрокуратура заявила про порушення кримінальної справи стосовно Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу.

Тимошенко висунуто звинувачення в тому, що вона "діючи навмисно, з особистих інтересів, вирішила одноосібно ухвалити рішення про використання частини грошей, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття витрат Державного бюджету України, перш за все зобов'язань із виплати пенсій".

24 грудня генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що ГПУ звинувачує Тимошенко у нецільовому використанні 180 і 200 млн. євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу.

Читайте також:

ГПУ змусить Тимошенко ходити на допити попри "примхи і забаганки"

Кримінальну справу Тимошенко ведуть 18 слідчих

Тимошенко зібралася виїхати до Бельгії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: