Азаров запропонував Росії взяти участь у новій газовидобувній компанії

Росії запропоновано взяти участь у заснуванні нової компанії, що отримає ліцензію на видобуток усіх розвіданих запасів українського газу.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров запросив російську сторону взяти участь у новій газовидобувній компанії, яка буде створена після реструктуризації НАК "Нафтогаз України".

Прем'єр-міністр спрогнозував, що ця компанія зможе отримати ліцензію на відобуток приблизно 1 трлн. кубометрів природного газу, повідомляє УНН.

При збереженні обсягів видобутку газу, який нині в Україні складає близько 20 мільярдів кубометрів природного газу щорiчно, обсяг ліцензії вичерпається через 50 років.

Сам Азаров раніше заявив про розвiданi запаси газу в Українi на рiвнi близько 1 трильйона кубометрів.

"Нафтогаз буде реформовано, з'явиться абсолютно прозора компанія, яка займатіметься відобутком газу. Ми розмістімо акції цієї компанії на фондових біржах", - заявив прем'єр-міністр.

"Якщо Росія захочу взяти участь у роботі цієї компанії - будь ласка, нехай. Цій компанії Будуть передані активи на відобуток пріблізно 1 трільйону кубічніх метрів газу", - уточнив Азаров.

Водночас він висловив сподівання на те, що інтереси стратегічного партнерства и кооперації між Україною та РФ у багатьох галузях економіки будуть вищими за тимчасове отримання Росією надпрібутків за кабальними газовими угодами 2009 року.

Прем'єр-міністр підкреслив, що за півтора роки роботи нового президента і уряду вдалося відновити нормальні партнерські відносини між двома країнами і розпочати реалізацію довгострокових коопераційних проектів, зокрема, в галузі авіабудування, ядерної енергетики тощо.

"Ми розпочали цілий ряд серйозних інтеграційних та коопераційних проектів. І в подальшому нас цікавить спільний ринок Росії, Білорусі та Казахстану", - повідомив Азаров.

"Ми відкриті для російських інвестицій. Довгострокові стратегічні інтереси повинні переважити аспект, пов'язаний з газовими розбіжностями. Я в це щиро вірю", - підкреслив голова уряду.

Нагадаємо, що днями Азаров підтвердив намір ліквідувати Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України".

Читайте також:

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

"Нафтогаз" розділять на 2 самостійні компанії

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Україна не планує злиття "Нафтогазу" і "Газпрому

ВідеоАзаров запропонував Росії взяти участь у новій газовидобувній компанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: