Азаров "зарізав" реформу Януковича і відіслав її на всенародне обговорення

Прем'єр-міністр не захотів одразу затверджувати і розпорядився оприлюднити документ про зміну законодавства у сфері охорони здоров'я для публічного обговорення.

Прем'єр-міністр Микола Азаров відмовився затверджувати і направив на всенародне обговорення проект медичної реформи, який було розроблено командою президента Віктора Януковича.

Як стало відомо, під час засідання 13 квітня міністр охорони здоров'я Ілля Ємець подав на затвердження уряду проект закону "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я".

Азаров, за інформацією джерел ZN.UA, поцікавився авторством законопроекту, оскільки він тільки три дні тому дав розпорядження зайнятися його розробкою.

На що міністр відповів, що цей законопроект розроблено командою комітету з реформ на чолі з Іриною Акімовою (перший заступник голови Адміністрації президента).

Тоді Азаров запитав, чому законопроект не пройшов всенародне обговорення. Оскільки, за його словами, раніше було обумовлено, що законопроекти і реформи, які стосуються широких верств населення, повинні проходити публічне обговорення.

Акімова, яка є також представником президента у Кабінеті міністрів, заявила, що законопроект пройшов всенародне обговорення у січні-лютому 2011 року і тепер готовий до затвердження Кабміном.

Проте Азаров поцікавився, чому ж у такому випадку даний законопроект не вніс сам президент, після чого розпорядився оприлюднити документ і повернутися до його затвердження як надзвичайно важливого після проведення його публічного обговорення.

Даний законопроект було опубліковано на сайті МОЗ України.

Підставою для розробки законопроекту, як зазначено у висновку Мін'юсту, послужило доручення прем'єр-міністра від 8 квітня 2011 року.

У законопроекті вперше дається визначення видів медичної допомоги — екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), а також введено нове поняття "паліативна допомога". Окрема стаття визначає поняття системи стандартів в охороні здоров'я, зокрема визначає стандарт медичної допомоги, клінічний протокол, лікарський формуляр тощо.

З метою ефективного використання ресурсів пропонується створення госпітальних округів (порядок їхнього створення буде визначатися Кабміном).

Принципово новим можна вважати те, що у всіх новелах законопроекту пропонується (цитуємо): "слова "Міністерство охорони здоров'я України" в усіх відмінках замінити відповідно словами "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я" у відповідному відмінку".

Не виключено, що таким чином держава збирається перекласти відповідальність за стан охорони здоров'я та санітарно-епідеміологічної ситуації на плечі місцевого самоврядування.

Читайте також:

Геям та українкам старше 54 років заборонять заводити дітей

Янукович накричав на Азарова, бо Україну в світі вважають Тьмутараканню

Янукович ліквідував низку держслужб, але створив ще більше нових

Рада відклала пенсійну реформу до квітня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: