Азаров звинуватив в провалі "ширки" Тимошенко

Партію регіонів не влаштував пункт про вибори президента в парламенті, включений БЮТ до проекту змін до Конституції.

Депутат від Партії регіонів Микола Азаров вважає, що "широка коаліція" не відбулася з вини Юлії Тимошенко, оскільки вона висувала неприйнятні умови для об'єднання.

"Конструкція обвалилася перш за все з її вини (Тимошенко), оскільки умови, які вона висувала з позиції сили, для Партії регіонів неприйнятними. Ми не могли дозволити, щоб нам хтось щось диктував", - сказав Азаров в інтерв'ю "Фокусу".

Зокрема, за його словами, Партію регіонів не влаштував пункт про вибори президента в парламенті, включений БЮТ до проекту змін до Конституції.

"Є головна, основна ідея, яка пояснює, чому Янукович прийняв таке рішення (про вихід з переговорного процесу). Україні зараз необхідна сильна і чесна влада. Для цього потрібен сильний президент, а сильним він може бути тільки тоді, коли обраний всенародно. Обраний у парламенті, він позбудеться можливості проводити свою політику, він буде залежати від конфігурації політичних сил у Верховній раді", - сказав Азаров.

При цьому він спростував слова Тимошенко про те, що ідею щодо виборів президента у парламенті до проекту змін до Конституції вписали "регіонали".

"Якщо ви продовжуєте вірити Тимошенко, вірте! А мені дуже важко їй вірити. Є гарна приказка: "сім п`ятниць на тижні" - це як раз про неї. Коли дві сторони обговорюють якусь угоду, вони дивляться текст. Цілком можливо, що цей пункт там був. Але угоду не підписали", - сказав Азаров.

На уточнююче питання, чи був все таки цей пункт в проекті змін до Конституції, обговорюваний Януковичем і Тимошенко, він відповів: "Тимошенко нам його представила на переговорах, де обговорювалася її редакція Конституції. Але Янукович з ним не погодився".

На думку Азарова, після провалу переговорів "реакція Тимошенко повинна була бути не істеричною в дусі "все пропало", а прагматичною".

"Так, вона була зацікавлена в цій конструкції (союзі ПР і БЮТ). Перш за все тому що, незважаючи на бездарну політику, це подовжує термін її перебування при владі, рятує від відповідальності за скоєне і від потужної опозиції", - сказав він.

При цьому Азаров відкинув можливість розколу в Партії регіонів після провалу "широкої коаліції".

"Я не хочу коментувати чутки про якісь розкол і змови, це все, за Марком Твеном, "дещо перебільшено". Я знаю ситуацію в партії зсередини - ніякого вигнання не могло бути апріорі. Через день після того, як Янукович оголосив про своє рішення, відбулося засідання політради, де він ще раз виклав свою позицію. І жодних виступів проти не було. Рішення лідера політрада одноголосно, підкреслюю, підтримала", - сказав він.

Він також сказав, що не шкодує про те, що йому не дісталася посада голови Нацбанку, яку нібито передбачав коаліційний договір. "Розмови з Віктором Януковичем у нас з цього приводу не було. Так що не було, як в економіці кажуть, втраченої вигоди", - сказав Азаров.

Він також зазначив, що з самого початку не був прихильником союзу з БЮТ.

"За домовленостями виходило, що конструкція уряду залишилася б незмінною - на чолі з Тимошенко. Ключові посади за пропозицією БЮТ повинні були займати їхні представники. Більше того, в результаті цього союзу ми були б пов'язані певними зобов'язаннями, що не дало б нам можливість реалізувати програму інвестиційно-інноваційного розвитку України", - розповів Азаров.

Читайте також:

БЮТ розіслав темники про "слабкого, скривдженого Януковича"

Регіонали зізналися: щодо змін до Конституції їх консультував Медведчук

Ющенко був готовий провести референдум проти "ширки"

Литвин зізнався, що його фракція не підтримала широку коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: