Азарова підозрюють у корупції

Віктор Ющенко вимагає провести службові розслідування фактів використання коштів Мінфіном та Контрольно-ревізійним управлінням.

Віктор Ющенко та Микола Азаров
УНІАН
Віктор Ющенко звинуватив Миколу Азарова в корупційних діях під час проведення конкурсу громадських організацій на отримання коштів на боротьбу з корупцією.
Президент Віктор Ющенко наполягає на проведенні службових розслідувань низки фактів використання коштів центральними органами виконавчої влади. 

Йдеться про належну оцінку дій керівництва Міністерства фінансів, повідомляє прес-служба президента. 

У своєму листі до прем’єр-міністра Віктора Януковича президент назвав кілька підстав для проведення таких службових розслідувань. 

Він, зокрема, нагадав, що у держбюджеті-2007 для Мінфіну передбачено 3,5 млн. грн. на заходи з боротьби з корупцією – відповідно до постанови уряду від 14 березня 2007 року згадані кошти має використовувати уповноважена громадська організація, визначена за результатами відкритого конкурсу. 

У конкурсі ж, проведеному міністерством 22 травня, взяли участь представники лише двох громадських організацій – "Антикорупційний форум" та "Національний комітет боротьби з корупцією" – при тому, що в Україні є понад двісті громадських утворень подібного спрямування. 

Переможцем стала ВГО "Антикорупційний форум", заснована в грудні 2001 року за ініціативою Миколи Азарова, який на той час очолював Партію регіонів та обіймав посаду Голови Державної податкової адміністрації. 

"Виникають сумніви щодо прозорості проведеного конкурсу, а також в кінцевому результаті й ефективності використання зазначених коштів, оскільки керівник Міністерства фінансів України пов'язаний особистими та партійними зв'язками з організацією, що стала переможцем конкурсу", – відзначив президент. 

На переконання Ющенка, особиста участь першого віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів Азарова та інших відповідальних працівників Мінфіну в непрозорій схемі розподілу бюджетних коштів "піддає сумніву наміри уряду боротися з корупцією, оскільки дискредитується сама ідея залучення громадських організацій до цього процесу". 

У цьому контексті президент нагадав, що Азаров також є співголовою Ради з питань забезпечення реалізації в Україні порогової програми корпорації "Виклики тисячоліття" щодо зниження рівня корупції. 

"У іноземних партнерів уже сьогодні виникають побоювання щодо спроможності української влади реалізувати цю програму і подолати "корупційний поріг"", – відзначив Ющенко. 

Говорячи про Мінфін, президент, крім того, зауважив, що значна частина працівників відомства, крім основного місця роботи, була оформлена за сумісництвом у Науково-дослідний фінансовий інститут Міністерства та в комерційні структури, які укладали з ним договори без відпрацювання робочого часу за місцем оформлення.

Президент також просить уряд розслідувати залучення головою ГоловКРУ Петром Андрєєвим низки компаній (Comedy Club - Україна, Vision, Rainford Electronics, Київський ювелірний завод) до організації й проведення відомчого конкурсу краси.

"За результатами конкурсу зазначені комерційні структури вручили держслужбовцям цінні подарунки. Одержання таких подарунків, вважає Президент, може мати значний вплив на результати перевірок працівниками КРУ цих структур", - сказано в повідомленні.

Ющенко також вважає за необхідне перевірити інформацію Тендерної палати про те, що після перевірок ГоловКРУ низка держпідприємств перераховувала значні кошти аудиторській фірмі "Капітал-Груп", засновником якої є дружина голови ГоловКРУ Андрєєва.

"Президент очікує інформації щодо результатів службових розслідувань наведених фактів", - сказано в повідомленні.

Як відомо, на початку 2006 року Генеральна прокуратура ініціювала створення Державної служби розслідувань, що займалася б злочинами, вчиненими високими посадовими особами, а також розслідуванням кримінальних справ, пов'язаних з корупцією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: