Азіатів, африканців та молдован не впускатимуть в Україну без грошей

Прикордонники перевірятимуть іноземців з 90 країн на наявність грошей для перебування в Україні. Щонайменше - 12 тисяч гривень.

Державна прикордонна служба з 25 серпня почне вибіркову перевірку іноземних громадян на наявність мінімальної кількості фінансових коштів, необхідних для перебування в Україні протягом місяця.

Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Державної прикордонної служби Павло Шишолін.

З його слів, це нововведення затверджене наказом Держприкордонслужби щодо внесення змін у правила в'їзду іноземців на територію України.

Шишолін зауважив, що таку перевірку іноземців будуть проводити не менше двох співробітників прикордонного відомства у спеціальних приміщеннях на території пропускних пунктів, які планується обладнати засобами відеоспостереження для недопущення зловживань із боку прикордонників.

Він підкреслив, що до списку держав, громадяни яких повинні підтверджувати своє фінансове забезпечення, увійшли 90 країн, серед яких 5 країн колишнього СРСР (Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан) і 85 країн Африки й Азії.

Шишолін додав, що громадяни цих країн повинні мати при собі кошти у 20-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого в Україні на день їхнього в'їзду на її територію, з розрахунку на кожний місяць перебування, але не менш ніж на 1 місяць.

Відповідно до закону про державний бюджет на 2009 рік, прожитковий мінімум встановлений у розмірі 626 гривень.

Таким чином, мінімальна сума для в'їзду в Україну становитиме 12520 гривень, або еквівалент в іноземній валюті за курсом НБУ на день в'їзду.

У випадку відсутності в особи відповідної суми, їй буде відмовлено у в'їзді на територію України.

Крім того, Державна прикордонна служба вирішила не застосовувати такий контроль стосовно водіїв рейсових автобусів, членів екіпажу повітряних і морських суден, дітей до 18 років, студентів, що вчаться у вузах України та іноземців, що тимчасово або постійно проживають на території України, при наявності відповідних посвідчень.

Читайте також:

МЗС: Росія порушує договір про кордон з Україною

Дев'ятирічна українка щодня ходить до школи через кордон в Білорусь

Українські прикордонники вимагатимуть у іноземців звіт про статок

Чернігівські прикордонники затримали 24 діжки нелегального меду

ВідеоПрикордонники перевірятимуть гаманці іноземців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: