Байден: США підтримують право України на власний вибір

Віце президент США запевнив, що Сполучені Штати підтримають Україну у її прагненні до євроінтеграції.

США віддані міцній і демократичній Україні.

Про це заявив віце-президент США Джозеф Байден на спільній зустрічі з президентом України Віктором Ющенком з представниками ЗМІ у Києві.

"Я прибуваю до Києва з одним меседжем – США віддані міцній і демократичній Україні. Ваш успіх, пане президента, впевнений, буде і наш успіх. Чим міцніші наші партнери –тим міцніше наше партнерство...

Барак Обама і я заявив дуже чітко, що якщо Ви бажаєте бути частиною євроатлантичної інтеграції - ми Вас підтримаємо... Ніхто не вправі з держав Вам диктувати в які союзи вступати або ні... США підтримують суверенітет і незалежність України і її право на власний вибір, що включає вибір своїх партнерів", - зазначив Байден.

Віце-президент США також заявив, що "перезавантаження" стосунків між США та Російською Федерацією не зашкодить інтересам України.

"Я заявляю, що "перезавантаження" не буде за рахунок України", - сказав він. За його словами, США будує такі стосунки з РФ, які будуть корисні і для України.

У свою чергу Ющенко заявив, що для України важливо, щоб відносини США – Росія були конструктивними та діловими, але "не за рахунок формування нових зон і спеціальних інтересів когось".

Ющенко підтвердив Байдену своє запрошення для президента США Барака Обами відвідати України в зручний для нього час.

В той же час Байден закликав українських політиків співпрацювати разом.

"Я знаю, як важко приймати складні рішення, які ваш уряд мусить прийняти. Я також знаю з досвіду, як важко приймати складні рішення, коли наближаються вибори. Це важкий час для в будь-якій демократії", - зазначив він.

"І я сказав президенту те, що я скажу іншим лідерам, з якими буду зустрічатись: співпрацювати разом, особливо в кризових умовах – це не вибір, а необхідність. І компроміс – це не ознака слабкості, а показ сили", - наголосив Байден.

Він також відзначив "великий прогрес", який Україна зробила "за короткий період".

"Життєздатна демократія України демонструє світові те, що незалежно від майбутніх викликів Україна продовжуватиме йти своїм вибраним шляхом, як частина Європи. США віддані пройти цим шляхом з Україною", - наголосив Байден.

Читайте також:

Ющенко запевнив Байдена, що він приїхав у європейську країну

Байден зі своєю свитою зайняв майже половину готелю Hyatt

США готують відставку Ющенка та Саакашвілі

Віце-президент США привіз до Києва міні-армію охоронців

ВідеоСША підтримають Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: