Бакалаври права написали перше в історії України ЗНО до магістратури

Нова практика невдовзі стане повсюдною у вишах.

В Україні вперше відбуваються тести ЗНО для вступу до магістратури вишів. У четвер завдання розв'язували ті, хто вчиться на правознавчих спеціальностях, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бакалаврів права майже 17 тисяч. Студенти зізнаються, що комусь страшно йти на такі тести, а дехто взагалі вважає нововведення неправильним – мовляв, формат традиційних екзаменів більш доречний, хоча й менш прозорий з огляду на корупційні ризики.

ВідеоВперше в історії української освіти для бакалаврів провели ЗНО

Перше українське ЗНО для бакалаврів відвідала міністр освіти Лілія Гриневич. Вона обійшла аудиторії та дійшла висновку, що тести кращі, ніж вступні іспити. "Ми вважаємо, що ЗНО є потужним запобіжником для зловживань. І ми далі будемо поширювати цю практику", - розповіла вона.

Організація тестів, які планують поширити на інші магістерські програми, нагадує ЗНО для випускників шкіл. В аудиторіях підготовлені підписані прізвищами учнів парти, виділене місце для особистих речей, суворо дотримується часовий ліміт – спізнення означає затримку в здобутті освіти на рік. На відповіді в студентів є чотири години, однак на практиці це може тривати більше, бо передбачені зупинки – зокрема, на пошук прихованих гаджетів металошукачем.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар