Баканов розповів Великій сімці, ЄС і НАТО, як реформуватимуть СБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Керівник СБУ провів зустріч з послами G7, представниками ЄС та НАТО

Глава Служби безпеки України Іван Баканов 9 жовтня зустрівся з послами та керівництвом дипмісій країн Великої сімки та Євросоюзу: презентував їм концепцію, як у президента Володимира Зеленського збираються реформувати СБУ.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Під час зустрічей Голова СБУ презентував концепцію, що лежить в основі програми реформування СБ України, а також розповів про зміни, які планується досягти в результаті її здійснення.

Крім того, він поінформував про новий Закон "Про Службу безпеки України", який незабаром буде переданий на розгляд до Верховної Ради України, і те, яким чином він буде сприяти поліпшенню наявної законодавчої бази і нагляду за діяльністю Служби.

Баканов зазначив, що в результаті реформи Служба отримає довіру українського суспільства, а також стане йому підзвітна. Це означає припинення рудиментарної практики політичної ангажованості та корупції, зате ж головним завданням буде винятково протидія загрозам державної безпеки.

Протягом заходу Баканов пояснив, що це буде досягнуто шляхом переорієнтації пріоритетів і особового складу на протистояння загрозам національній безпеці, які динамічно змінюються і стають все більш складними.

Він зазначив, що СБ України повинна трансформуватися у "високотехнологічну, мобільну і оптимальну за чисельністю службу, захищати українців і керуватися чіткими моральними принципами і цінностями".

Нагадаємо, у червні Зеленський звільнив п’ятьох керівників регіональних управлінь СБУ: в Одеський області - Олександра Довженка, у Львівській – Олександра Ткачука, у Вінницькій – Олега Зозулю, у Закарпатській - Володимира Пахнюка, а також у Чернівецькій області - Василя Сторожука. Спецслужбовців підозрюють у причетності до контрабанди.

Раніше глава держави призначив юриста та співвласника студії "Квартал 95" Івана Баканова першим заступником голови Служби безпеки України і дав йому два тижні на перезавантаження СБУ і перші результати боротьби з контрабандою

Своєю чергою Баканов пообіцяв, що в СБУ більше не буде "кришувальників" та "смотрящих", а також закликав журналістів-викривачів до співпраці.

Відео Верховна Рада дозволила НАБУ та ДБР прослуховувати нардепів незалежно від СБУ

Санкція Верховної Ради буде і далі потрібна для обшуку нардепів або доступу до їхнього листування. Також депутати не наважились скасувати частину скандальних поправок Лозового, які значно ускладнюють антикорупційне слідство. Зокрема, залишили обмеження строків розслідування та право скасовувати оголошені підрозри через суд. Усе це вкупі фактично зберігає депутатську недоторканість.  

Верховна Рада дозволила НАБУ та ДБР прослуховувати нардепів незалежно від СБУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції