Баканов розповів, як посилити боротьбу з контрабандою та нелегальним ринком тютюну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очільник СБУ ініціював посилення боротьби.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов запропонував, як посилити боротьбу з контрабандою та нелегальним ринком тютюну.

Про це він заявив під час координаційної наради з проблемних питань тютюнового ринку України 11 лютого.

"Роботу з цього напрямку потрібно покращити. По-перше, втілити у життя Концепцію "Електронна акцизна марка". Мова йде про впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів. По-друге, слід ввести кримінальну відповідальність за контрабанду, зокрема підакцизних товарів, аби спіймані злочинці несли покарання, а не гуляли на свободі після сплати штрафів", ‒ наголосив очільник СБУ.

За словами Баканова, досвід СБУ свідчить, що в наявних умовах можна протистояти проявам нелегального ринку.

Зокрема, він зазначив, що лише за минулий рік оперативники вилучили 10 мільйонів пачок цигарок та 91 тонну сировини для їх виготовлення. Спецслужба провела низку масштабних операцій, зокрема, заблокувала діяльність великого злочинного угруповання і вилучила найбільшу за всю історію незалежності контрабандну партію тютюну вартістю понад 120 млн грн.

"За свідченням експертів, обсяг нелегального ринку тютюну становить приблизно 7% від загального. Торік бюджет недоотримав 5 мільярдів гривень через несплачені податки. За цією цифрою стоять нереалізовані можливості для громадян – нові дороги, лікарні, дитячі садки… Це також середня місячна пенсія для більше ніж 1 мільйона 600 тисяч українських пенсіонерів", ‒ заявив Баканов.

Окрім цього голова СБУ закликав вдосконалити законодавство та посилити контроль у сфері роздрібної та оптової торгівлі тютюновими виробами, щоб унеможливити подальше ухиляння від сплати податків, оскільки держава недоотримує мільярди гривень щороку, та нелегальний експорт цигарок.

Зауважимо, у нараді взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр фінансів Оксана Маркарова, заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Паноіотіді, голова Державної податкової служби Сергій Верланов, заступник голови  Державної митної служби Роберт Зелді, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, генеральний директор асоціації "Укртютюн" та представники бізнес-середовища.

Нагадаємо, у лютому 2020 року в Україні запустили електронний сервіс для перевірки акцизних марок. Новий електронний сервіс дозволить не тільки перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але й надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції