Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Балаклея – це "Мерседес", Калинівка – "Запорожець". Експерт розповів про стан складів в Україні

Вибухи під Калинівкою сталися всередині складів, до яких складно потрапити знадвору.

Боєприпаси на військових складах у Калинівці Вінницької області, де сталися масштабні вибухи, зберігали недбало.

Про це заявив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, головний експерт комісії щодо трагедії у Калинівці та Балаклеї Олександр Рувін.

"Щодо організації, охоронної системи і пожежної безпеки, Балаклея – це "Мерседес", Калинівка – це "Запорожець", це якщо так порівнювати. Там немає місць охорони, забезпечення охорони, відеонагляду", - наголосив він.

За словами експерта, боєприпаси лежали просто на відкритому повітрі.

ВідеоЕксперти підрахували, чи вистачить Україні боєприпасів після вибухів під Калинівкою

"Все, що ми змогли зараз бачити, – сховище боєприпасів, які 30 років не перекладалися. В основному в сховищі зараз немає нічого, це просто майданчик, все лежало на землі", – зазначив Рувін.

Окрім цього експерт розповів, що існують дві головні версії причин трагедії.

"Ми вивчаємо всі причини. Зараз їх дві. Найближчим часом слідство про це розкаже, я не маю таких повноважень. Ми розуміємо, що вибухи сталися всередині складів, і їх було декілька у різний період… Найпотужніших вибухів було два – велике сховище з "Тюльпанами" і бункер з "Ураганами". Бункер повністю закритий і є бетонним, туди потрапити знадвору дуже складно", – сказав Рувін.

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу м. Калинівка Вінницької області. Була проведена евакуація жителів Калинівки та населених пунктів у 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка). Загалом евакуювали понад 30 тисяч осіб. 

32 тисячі тонн снарядів, 800 мільйонів доларів - стільки вилетіло в повітря. І це - лише попередні офіційні цифри втрат від пожежі на військових складах у Калинівці на Вінничині. Це вже четвертий великий склад боєприпасів, що вибухає. Без жодних наслідків у Міністерстві оборони і Генеральному штабі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції