Балога готується покинути Секретаріат президента

На крісло Балоги уже претендують кілька кандитатів - Арсен Аваков, Михайло Дорошенко, Віра Ульянченко і Роман Зварич.

Голова Секретаріату президента Віктор Балога з кінця квітня не з'являється на роботі. Формально він оформив відпустку, однак на поточному тижні знаходився в Києві.

Окрім того, в нинішніх стосунках Ющенка і Балоги уже виникали декілька непорозумінь.

Так Ющенко не сприйняв радикальний сценарій голови Секретаріату, у якому передбачався розпуск парламенту і обрання Ющенка та Балоги до Верховної ради – з отриманням ними імунітету і збереженням свого впливу.

Після цього глава Секретаріату попередив, що не може нести відповідальність за альтернативні сценарії, які він не підтримує.

Голові Секретаріату також не сподобався факт невтручання Ющенка у справу заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця, якого оголошено у розшук і який був людиною Балоги у спецслужбі.

Оскільки питання відставки Балоги останніми днями ставало дедалі більш невідворотнім, то вималювався шорт-лист кандидатів на його місце.

На місце Балоги претендує губернатор Київської області Віра Ульянченко. Як повідомлялося раніше, у суботу її можуть обрати керівником ради партії "Наша Україна", головою якої є сам Ющенко.

Ульянченко соратник президента, яка іде з ним усе свідоме політичне життя, починаючи з 2000 року, коли вона стала першим помічником прем’єр-міністра.

Окрім того вона має добрі взаємовідносини з Тимошенко, що має знизити протистояння між урядом і Секретаріатом. Але "мінус" для Ульянченко – її стосунки зі скандальним Богданом Губським, який не міг робити своїх земельних схем у Київській області без губернатора.

Інший претендент на місце Балоги губернатора Харківської області Арсен Аваков, якого традиційно лобіює Петро Ющенко. Слабкою рисою Авакова є відсутність контактів з політичними лідерами в Києві – людьми, з якими йому доведеться щохвилини вирішувати стосунки в СП.

Також до списку претендентів вкотре потрапив Ігор Тарасюк – керівник Державного управління справами, власник "Нашої ряби" та один з українських багатіїв.

Четвертий, значно ймовірніший претендент на місце Балоги – Роман Безсмертний.

Існує також несподівана концепція, яка передбачає реорганізацію Секретаріату в канцелярію. І, відповідно, керівник цієї установи не матиме того політичного впливу, який сконцентрував у своїх руках Балога.

Головний аргумент, яким сьогодні переконують Ющенка позбутися Балоги – що це рішення можна вигідно продати виборцю як крок в напрямку демократизації та назустріч побажанням трудящих.

Як стало відомо, вперше цього місяця Балога вийде на роботу в Секретаріаті в понеділок, 18 травня. Тоді й буде вирішено питання його подальшого перебування на посаді.

Нагадаємо, в середині травня один із лідерів БЮТ, віце-спікер Верховної ради Микола Томенко оприлюднив скандальну заяву, згідно якої співробітники Секретаріату президента беруть хабарі від 5 до 7 мільйонів доларів за призначення голів державних адміністрацій у престижних районах.

Читайте також:

Ющенко всьоме зібрався звільняти Балогу

Балога подає на Томенка до суду

Томенко: СП бере 7 мільйонів доларів за посаду голови району

Балога пояснив, чому у Ющенка такий низький рейтинг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: