Балога хоче приватизувати палац графів Шенборнів

"Народна самооборона" звинувачує керівника президентського Секретаріату в намаганні незаконно заволодіти ще одним замком на Закарпатті.

Глава Секретаріату президента Віктор Балога та його брат, перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Балога, мають намір незаконно приватизувати Мисливський палац графів Шенборнів на Закарпатті.

Таке звинувачення розповсюдила прес-служба "Народної самооборони" у вівторок, 10 березня.

"23 травня 2008 року Закарпатська обласна рада, не маючи на даний замок ніяких прав, винесла рішення про передачу замку в комунальну власність Чинадіївській селищній раді Мукачівського району", - повідомляє "НС".

Прес-служба зазначає, що з бюджетом у 120 тис. грн., з яких 80% субвенцій з державного бюджету, селищна рада не зможе утримувати даний замок.

"Зроблено все, щоб потім, через відсутність фінансування, селищна рада відмовилася від утримання замку і виставила його для приватизації або передачу в оренду. Всі закарпатці знають про те, що за даним проектом стоїть глава Секретаріату президента України Віктор Балога і його брат - перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Балога, які хотіли розмістити у даному замку власні маєтки", - стверджується у заяві.

В даній ситуації, наголошує "Народна самооборона", своє вагоме слово повинні сказати Федерація профспілок та президент Віктор Ющенко, "який мовчки спостерігає за намаганням своїх підлеглих прибрати історичну спадщину України".

Раніше повідомлялося про те, що родина Балоги має намір забрати собі Мукачівський замок "Паланок". Скандал довкола нього триває з жовтня минулого року.

В конкурсі на оренду палацу переміг єдиний претендент - товариство "Високий замок", серед засновників якого родичі Віктора Балоги та Василя Петьовки.

Мисливський палац графів Шенборнів побудував граф Бугейм Шенборн у 1890-1895 роках. Він – один із найкрасивіших серед усіх збережених замків Східної Європи.

Будівля має 365 вікон – відповідає кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, 12 входів – кількості місяців. Двері входів та вікна над ними прикрашені вітражами на біблійну тематику. Над самою будівлею – 4 величні вежі різних форм, на кожній із яких є флюгерок із вирізаною на ньому датою побудови замку – 1890 рік. Озеро на території палацу було викопане у формі тогочасної Австро-Угорської імперії.

У 1945 році замок було реорганізовано у будинок відпочинку, а в 1958-му, після відвідин Микити Хрущова, на його базі був відкритий перший в Україні кліматологічний санаторій "Карпати", який спеціалізувався на лікуванні серцево-судинних захворювань.

Санаторій "Карпати" є власністю Федерації профспілок України.

Читайте також:

У Балоги відберуть Мукачівський замок

ЗМІ: Балога орендував військовий аеропорт

Мер Севастополя: Партія регіонів розкрадає кримську землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: