Балога хоче замінити Тимошенко разом з її міністрами

Голова Секретаріату президента вважає, що міняти окремих міністрів без звільнення прем'єра не можна.

Заміна окремих міністрів уряду Юлії Тимошенко без призначення нового прем'єра не відповідає українській Конституції.

Про це заявив голова Секретаріату президента Віктор Балога.

За його словами, зміни в складі уряду, які готуються зараз, перетворять Кабмін на "особисту вотчину" Тимошенко. "Наполегливе бажання Тимошенко сформувати "команду однодумців" означатиме встановлення в уряді диктату лише однієї думки - самого прем'єра", - впевнений керівник СП.

В той же час, він зазначив, що плани кадрових змін в уряді не відповідають Конституції. Балога вважає, що оскільки у Верховній раді було оголошено про створення нової коаліції, вона має висунути своїх представників на міністерські посади. В той же час, парламентська більшість, на думку голови Секретаріату, повинна представити президенту кандидатуру нового прем'єра.

"Мало того, що парламент вже кілька місяців грубо порушує Основний Закон, адже у новоутвореній коаліції немає більшості голосів. До цього неподобства додається те, що уряд спирається на інвалідну коаліцію, яку підпирає тільки ситуативне, корисливе голосування комуністів або частини блоку "Наша Україна - Народна самооборона", - звернув увагу Балога.

За його словами, "показово, що тепер партнерами Тимошенко в НУ-НС є група сумнозвісних "любих друзів", які колись були так нещадно критиковані, а зараз наполегливо просуваються на вищі щаблі влади".

Крім того, Балога звинуватив ВР шостого скликання у політичній корупції. "Це добре видно з того, як формувалася нинішня псевдокоаліція, як створюються тимчасові ситуативні союзи, що приймають явно лобістські закони чи дають "зелене світло" багатомільярдним оборудкам, як відбувається бартерний торг посадами у обмін на одноразові політичні послуги", - впевнений чиновник.

"Ця ситуація викликає чіткі аналогії з 2006 роком, тодішньою поведінкою соціалістів і їхнього лідера Мороза. Зараз його вміло наслідує фракція комуністів, яка навчилася з великою вигодою для себе міняти ленінські ідеали на прагматичні відсотки від реалізації суто "буржуйських" схем... Абсурдність і цинізм такого стану справ у парламенті бентежить всього десяток-другий депутатів, зате влаштовує всіх інших, у тому числі й голову Верховної ради", - зазначив Балога

В той же час, він звинуватив Тимошенко у прагненні скористатися такою ситуацією і шляхом заміни міністрів вирішити кілька проблем. По-перше, на думку Балоги, прем'єр хоче виключити інакодумство у своєму Кабміні та витиснути з уряду міністрів, які заважають реалізації її планів.

"Також прем'єр заплатить міністерськими портфелями за свою підтримку в Раді політичним силам, які раптом почали виявляти невластиву раніше палку любов до керівника уряду. Через це в зоні ризику опинилися міністри, до роботи яких не було пред'явлено жодних серйозних претензій. Однак їхнім потенційним наступникам слід розуміти, що їм пропонується не реальна участь в діяльності уряду, а тільки ілюзія", - йдеться у зверненні Балоги.

"Бажання Тимошенко перетрясти Кабмін настільки сильне, що вона не хоче зважати на очевидні правові та політичні бар'єри, готова піти на порушення Конституції. Є всі підстави припустити, що БЮТ у будь-який спосіб вербуватиме депутатів для результативного голосування, тих же комуністів і "любих друзів", що лише посилюватиме корупційний розпад парламенту. Але навіть кадрове оновлення Кабміну не зніме з прем'єра відповідальність за економічну кризу в країні, масові звільнення, зростання боргів, падіння життєвого рівня людей", - додав голова Секретаріату президента.

Нагадаємо, за наявною інформацією, рада парламентської коаліції затвердила список змін в уряді Юлії Тимошенко.

Зокрема, новим міністром фінансів може стати нинішній заступник глави Мінфіну. Анатолій Мярковський. Нову посаду віце-прем'єра з питань фінансів може обійняти голова правління Swedbank Сергій Тігіпко.

Також повинна з'явитися посада віце-прем'єра з питань ПЕК, яку займе керівник групи радників прем'єра Віталій Гайдук. Міністра юстиції Миколу Оніщука замінить Віктор Шемчук. У крісло глави Мінвуглепрому сяде член Української народної партії, екс-замгубернатора Донецької області з питань вугільної промисловості Олександр Клименко.

Зараз консультації з приводу призначення нових міністрів тривають.

Читайте також:

ЗМІ: коаліція визначила нових міністрів

Москаль розповів, як Балога у Швейцарію літав

Балога нацькував на уряд Медведька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: