Балога йде у відставку через вибори

Версії відставки глави Секретаріату президента: чергові вибори глави держави чи розбіжності в поглядах з Віктором Ющенком.

Глава президентського Секретаріату Віктор Балога написав заяву про відставку через неможливість поєднати роботу в СП та керівництво штабом Віктора Ющенка на виборах президента. Таку причину називають його колеги.

"Головна причина відставки Віктора Балоги – підготовка до виборів президента. Ющенко порахував, що цього разу Балога не може одночасно очолювати секретаріат і займатися виборами. А Віктор Іванович по своїй натурі не може бути головою Секретаріату президента і не контролювати виборчий штаб", - розповів високопоставлений співробітник СП виданню "Комерсант-Україна".

Тим часом існує й інша версія відставки Віктора Балоги – нібито між ним і Віктором Ющенком виникли розбіжності з приводу стратегії президентської виборчої кампанії.

"Балога – прихильник жорсткого сценарію – дострокових виборів парламенту і президента, а також внесення змін до Конституції. Ющенко ж дотримується консервативної моделі, що припускає проведення планових президентських виборів", - розповіло журналістам джерело в оточенні голови СП.

Політологи звертають увагу на те, що інформація про розбіжності у поглядах Віктора Балоги і Віктора Ющенка з'являється не вперше.

"Принципова відмінність в тому, що Балога вперше публічно підтвердив сам факт своєї заяви", - зазначив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. На його думку, якщо президент задовольнить заяву Балоги, це означатиме, що питання проведення дострокових парламентських виборів знімається з порядку денного.

Втім, близький до СП директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що на розрив стосунків між президентом і Балогою чекати не варто. "Якщо Віктор Балога і піде з посади голови СП, то все одно залишиться в команді Віктора Ющенка і, можливо, очолить один з передвиборних штабів", - заявив він.

Як відомо, в ході підготовки до позачергових парламентських виборів 2007 року Віктору Балозі вдавалося суміщати посаду чільника Секретаріату і посаду керівника штабу пропрезидентського блоку "Наша Україна - Народна самооборона".

Нагадаємо, обговорювати можливу відставку Віктора Балоги стали ще напочатку минулого тижня, коли глава Секретаріату після закінчення своєї відпустки 12 травня не вийшов на роботу.

В суботу, 16 травня, Віктор Балога особисто підтвердив, що готовий піти у відставку. За його словами, відповідну заяву він подав президентові ще місяць тому. Назвати причини свого рішення він відмовився.

Читайте також:

Балога подав заяву про відставку

Ющенко піде на дострокові вибори, але тільки разом з Радою

Балога готується покинути Секретаріат президента

Ющенко всьоме зібрався звільняти Балогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: