Балога: непорозуміння між Києвом та Москвою можна усунути. Було б бажання

Голова Секретаріату в інтерв'ю РІА "Новости" заявив, що російсько-українські перспективи - у взаємовигідному рівноправному партнерстві.

Глава Секретаріату президента Віктор Балога вважає, що суперечності Києва і Москви можна усунути. Про це він заявив в інтерв'ю РІА "Новости".

Балога висловив упевненість у тому, що "російсько-українські перспективи - у взаємовигідному рівноправному партнерстві".

"Перефразовуючи відомий вислів з популярного у вас кінофільму, "ми - сусіди, і це багато що пояснює". Багато непорозумінь між нами мають штучне походження, а, значить, їх можна усунути", - сказав Балога.

Він вважає, що проблеми у відносинах Києва і Москви виникають через те, що не всі в Росії готово змиритися з незалежністю України.

"Я розглядаю всі проблемні моменти у відносинах між Києвом і Москвою через призму невідповідності між статусом України, як незалежної, суверенної держави і якимсь васальним сприйняттям нашої країни в певних правлячих кругах Росії, та і в значній частині російського суспільства, яке продовжує вважати Україну частиною великої імперії, якої вже 18 років як нема. Україна, тим часом, всі ці 18 років - геополітична реальність, але з цим, схоже, не всі у вашій країні готові змиритися", - сказав Балога.

На думку голови Секретаріату, саме звідси - нервова реакція на будь-які прояви самостійної лінії Києва в зовнішній та внутрішній політиці. "Це стосується і перспектив членства в НАТО, і відновлення історичної правди про Голодомор, і мовного питання, і багато чого іншого", - додав Балога.

За його словами, для поліпшення відносин між двома державами потрібно відкинути упередження і більше уваги відвести діалогу.

"Не варто йти на загострення, як це було під час новорічного газового конфлікту. Між сусідами не буває нерозв'язних питань, потрібно лише бажання їх врегулювати і вміння ясно і точно дивитися на речі", - відзначив урядовець.

Балога нагадав, що в кінці 2008 року президент Ющенко своїм указом створив комісію, яка покликана стати ще одним інструментом двостороннього українсько-російського діалогу, зняти багато непорозумінь, що виникли за останні декілька років.

"Послом України в Росії, спеціальним представником президента призначений Костянтин Грищенко - дуже грамотний, прагматичний дипломат, вільний в мисленні від непродуктивних догм. Це призначення ясно указує на нашу зацікавленість в якісному поліпшенні відносин між двома державами-стратегічними партнерами", - сказав глава Секретаріату.

Читайте також:

Москва позичить Києву 5 мільярдів доларів "за однієї умови"

Тимошенко вмовила Путіна не штрафувати Україну цілий рік

Секретаріат президента розкритикував Тимошенко за домовленості з Путіним

Тимошенко домовилася з Росією про газ в рахунок транзиту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: