Балога: Нового Універсалу не буде

Глава Секретаріату президента вважає, що в Україні має діяти Універсал національної єдності, прийнятий у 2006 році.

Універсал національної єдності, прийнятий 3 серпня 2006 року, не підлягає перевиданню.

Віктор Балога
УНІАН
Віктор Балога проти підписання нового Універсалу національної єдності.
Як повідомляє офіційний сайт глави української держави, про це заявив керівник Секретаріату президента Віктор Балога.

Він, зокрема, виступив із критикою заяв окремих представників Партії регіонів про доцільність застосування положень Універсалу національної єдності в контексті нинішньої політичної ситуації.

Такі заяви Балога розцінює, як намагання одержати позитивні суспільні дивіденди, яке по суті стало проявом свідомого цинізму, зазначається в повідомленні.  

"Прикро, що слова про значущість Універсалу говорять політики з партії, яка ледь не наступного дня після підписання цього документа відмовилася від виконання взятих зобов’язань. Апеляція до цінностей Універсалу зрадниками його ідей – не більше, ніж фальш з короткостроковою політичною метою", - сказав Балога. 

Водночас він відзначив, що більшість пунктів Універсалу не втратили актуальності, оскільки визначають магістральні напрямки розвитку країни. 

Цей документ, на думку глави Секретаріату президента, містить в собі продуманий інструментарій еволюції держави в найважливіших сферах, тому його варто використовувати при розробці політичних рішень, як шкалу відповідності національним інтересам України. 

"Президент Віктор Ющенко вітає такий підхід, про що він заявив під час візиту в Румунію. Його слова – це підтвердження того, що Універсал не втратив сили в контексті розвитку нинішніх політичних процесів", - пояснив Балога.

Віктор Ющенко
УНІАН
Віктор Ющенко під час підписання Універсалу національної єдності.
Він, разом із тим, висловив сумнів у доцільності розробки нового документа на зразок Універсалу національної єдності.

"Той досвід був унікальною спробою розблокування політичного клінчу, вирішення першочергових завдань життєдіяльності держави. Однак, саме в силу унікальності, такий крок неможливо повторити. Універсал не підлягає перевиданню, як якийсь дамський роман. Президент недвозначно заявляв, що універсали не можуть бути ширмою для оборудок безвідповідальних політиків. Така форма порозуміння, як Універсал, буде ефективною тільки після виходу нашого політикуму на якісно вищий рівень культури дотримання своїх зобов’язань", - наголосив Балога. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: