Балога підштовхнув Ющенка до перевиборів

Президент погодився на дострокові вибори. Таким чином він прагне прискорити відставку Юлії Тимошенко.

Президент Віктор Ющенко дійсно погодився на проведення одночасних дострокових парламентських та президентських виборів. Юридична схема їх організації вже розроблена його Секретаріатом.

Це рішення нібито було затверджено в п'ятницю вранці, а його ініціатором виступив глава СП Віктор Балога, пише "Комерсант-УкраЇна" з посиланням на джерела в Секретаріаті.

Балога підтвердив, що брав участь в попередньому обговоренні цієї ініціативи, і запевнив, що Ющенко згоден скоротити термін свого перебування на посаді голови держави.

"Вибори президента 25 жовтня будуть достроковими, тому що за Конституцією їх слід було провести 17 січня 2010 року. Але для президента не критичні додаткові три місяці перебування при владі, оскільки в даному випадку на кону майбутнє країни", - заявив він і додав, що сумісні дострокові вибори будуть "віддзеркаленням народної волі".

"Вийдіть на вулицю і запитайте у перехожих, що вони думають про владу. А потім уточніть, про кого вони так погано думають – про прем'єра, президента або парламент. Упевнений, вам скажуть, що про всіх. Таким чином, "перезавантаження" теж слід проводити у всіх гілках влади одночасно", - пояснив Балога.

За його словами, СП не веде переговори з жодною політичною силою. Тим часом інші джерела журналістів в оточенні президента кажуть про необхідність домовлятися з депутатами. Тому не виключено, що президент відмовиться від вимоги про скасування депутатської недоторканності.

"Список законів, які повинен затвердити парламент, - це не жорстка конструкція, не догма. Президент не ставив ультиматуму, а висловив свої побажання. Тепер треба шукати компроміс", - сказав один із співбесідників видання.

Готовність Віктора Ющенка до широкого компромісу пояснюється тим, що тільки проведення дострокових парламентських виборів може привести до відставки Юлії Тимошенко, політика якої традиційно викликає незадоволеність президента.

У СП упевнені, що нинішня діяльність уряду неминуче призведе до зниження популярності самої Тимошенко та її політичної сили, і це не дозволить їй виграти президентські вибори або сформувати коаліцію навколо БЮТ в новому парламенті.

На думку президентських юристів, обов'язковою умовою для виборів є ухвалення парламентом "одноразового" закону про проведення одночасних виборів президента і парламенту в 2009 році. Найближчим часом президент подасть в Раду проект закону про вибори народних депутатів, що передбачає проведення виборів за відкритими списками.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко висловилася категорично проти проведення парламентських виборів в умовах кризи. "Уявіть, що в період, коли всі повинні сидіти на місцях і реагувати на виклики кризи, всі депутати, всі міністри, всі політики підуть на фронт, з якого невідомо хто повернеться", - заявила вона.

На боці голови держави опинилася Партія регіонів, яка і раніше виступала за проведення дострокових виборів президента і парламенту.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що, запропонувавши провести перевибори, Віктор Ющенко "зробив мужній крок" і "дав відповідь українському народу, який вважає, що цій владі довіряти не можна". Янукович також закликав "не тягнути до 25 жовтня" і провести вибори ще раніше.

Нагадаємо, про вірогідність одночасного проведення парламентських і президентських виборів Віктор Ющенко заявив на прес-конференції в Хмельницькій області у п’ятницю, 3 квітня.

Раніше глава держави категорично заперечував можливість проведення дострокових президентських виборів. Після того, як 1 квітня Верховна рада переважною більшістю голосів призначила їх на 25 жовтня, Ющенко заявив, що вважає це рішення незаконним і неконституційним.

Читайте також:

Яценюк піде в президенти: кампанія стартувала

Ющенко зізнався, що не здатен розпустити Раду

Вибори президента відбудуться на піку кризи в Україні

Вибори президента відбудуться 25 жовтня 2009 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: