Балога пояснив, чому у Ющенка такий низький рейтинг

Глава Президентського секретаріату вважає Ющенка політиком з майбутнього, що має стійкий імунітет від популізму.

Голова Секретаріату президента Віктор Балога вважає, що причиною різкого падіння рейтингу президента Віктора Ющенка є те, що його ідеї більше підходять для майбутнього. Про це він заявив в інтервю РІА "Новості".

"Я думаю, багато його ідей і почину родом з майбутнього. З майбутнього, в якому вже не буде радянського ментального й ідеологічного баласту, диких стереотипів і сталих забобонів. На жаль, в суспільній свідомості вони якраз ще є, і часто ініціативи і дії Ющенка сприймаються крізь цю каламутну воду вчорашньої ідеології, яка міцно сидить у свідомості людей", - заявив Балога.

Він також підкреслив, що в президента і як гаранта Конституції, і як людини завжди був стійкий імунітет від популізму. В той же час, популізм як хвороба українського політикуму став явно прогресувати саме в останні два роки. "Природно, президент з його реалістичним баченням процесів в країні завжди знаходиться в менш виграшному стані, ніж опозиція, що багато критикує і обіцяє але при цьому ні за що не відповідає", - сказав Балога.

Очильник Президентського секретаріату також не впустив можливості покритикувати главу уряду Юлію Тимошенко: "…Тимошенко є яскравим зразком безлімітного популізму. Їй нічого не варто пообіцяти хоч пташине молоко на десерт в кожну сім'ю, і вона зовсім не піклується про виконання даної обіцянки. А коли її починають запитувати - де ж обіцяне? – тут вона з чесними очима починає розповідати, що "вона хотіла зробити, але їй не дали". Список тих, що "не дали" постійно поповнюється".

На його думку, Ющенко як відповідальний державний діяч скрупульозно співвідносить обіцянки їх реалізації. Проте в українському суспільстві так склалося, що "президента люди винять у всіх бідах: і за діри в бюджеті, і за розбиті дороги, і за стихійні лиха, і за дорогий газ, і за витівки київського мера". Таке загальне "за все відповідає" - ще один чинник зниженняч рейтингу, вважає Балога.

В той же час глава Секретаріату тримається думки, що рейтинги - річ змінна. "У гонитві за ними можна розгубити свою ідентичність, тому президент мало звертає увагу на цифри. Йому набагато важливіше робити справу для країни, ніж рейтингами морочитися".

Також Балога підкреслив, що не залежно від результатів президентських виборів Ющенко залишиться активним політиком, політичним і суспільним авторитетом.

Як повідомлялося, Балога повідомив, що вважає суперечності Києва і Москви такими, що легко можна усунути. На його думку, проблеми у відносинах Києва і Москви виникають через те, що не всі в Росії готово змиритися з незалежністю України.

Читайте також:

Балога: непорозуміння між Києвом та Москвою можна усунути. Було б бажання

СП похвалив Тимошенко за поїздку до Путіна

Тимошенко: Ющенко не має права розпускати ВР

Європа похвалила Конституцію Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: