Балога нацькував на уряд Медведька

Керівник президентського Секретаріату вважає, що Генпрокуратура повинна оцінити заклики міністра енергетики Юрія Продана ігнорувати засідання РНБО.

Глава Секретаріату президента Віктор Балога заявив, що Генеральна прокуратура має дати належну правову оцінку закликам до ігнорування засідань Ради національної безпеки і оборони.

Про це повідомляє у прес-службі президента.

Зокрема, вказав Балога, після останнього засідання РНБО, яка прийняла жорсткі рішення про обставини та наслідки укладання невигідних для країни, за його словами, контрактів на постачання російського газу, з боку Кабінету міністрів пролунали закиди в політизації діяльності РНБО.

“Окремі урядовці наскільки захопилися, що за дорученням прем`єр-міністра Юлії Тимошенко публічно закликали ігнорувати засідання Ради національної безпеки і оборони”, - зазначив він.

Глава Секретаріату президента наголосив, що такі заяви зроблені на межі між авантюризмом і прямим порушенням Конституції та законодавства. Він нагадав, що до складу РНБО за посадою входять прем`єр і кілька міністрів. Участь в її засіданнях - це не примха чи добровільна можливість, а обов`язок згідно з Конституцією.

"Нехтування вимогами Конституції гостро ставить питання про невідповідність займаній посаді того чи іншого чиновника, незалежно від калібру. Заклики не відвідувати засідання РНБО підривають конституційні засади держави”, - заявив він.

Глава Секретаріату наголосив, що РНБО була, є і буде єдиним органом, який координуватиме та спрямовуватиме зусилля всіх без винятку органів державної влади й управління з усього комплексу питань зі сфери національних пріоритетів. Цей статус РНБО закріплений Конституцією та законами, заявив Балога.

Як повідомляв ТСН.ua, учора, 11 лютого, міністр палива і енергетики Юрій Продан заявив, що прем’єр і міністри мають відмовитися від подальшої участі в засіданнях РНБО.

"Я порушуватиму питання і звертатимуся до членів уряду, аби надалі не брати участі в засіданнях Ради національної безпеки й оборони", - сказав Продан.

На думку міністра, продовжувати брати участь у засіданнях РНБО – це не "поважати себе".

Водночас сьогодні, 12 лютого, Продан повідомив, що Кабінет міністрів на вчорашньому засіданні не розглядав питання про подальшу участь прем`єра і міністрів у засіданнях РНБО.

"Немає необхідності в прийнятті такого рішення. Питання участі в РНБО – це особисте питання кожного міністра", - сказав він.

Читайте також:

У Балоги відберуть Мукачівський замок

Міністр Продан запропонує уряду ігнорувати РНБО

Балога погрожує звільнити і посадити Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: