Балога рекомендує Тимошенко зменшити зарплати "без зайвого галасу"

Глава Секретаріату президента пояснює "нервовий тон" прем'єрки тим, що "не у всіх міністрів вистачить духу підпиляти гілку власного матеріального благополуччя".

Погрози прем’єра Юлії Тимошенко заблокувати парламентську трибуну, якщо до порядку денного засідання ВР не буде внесено питання про скасування депутатських пільг, прямо вказують на фактичну відсутність коаліції.

Про це заявив глава Секретаріату президента Віктор Балога, коментуючи оголошені Тимошенко ініціативи про зменшення зарплат державним високопосадовцям.

Він підкреслив, що для скорочення бюджетних видатків на заробітну плату чиновникам зовсім не потрібно "розігрувати галасливі політичні видовища".

За словами Балоги, для суттєвого урізання щомісячного матеріального утримання чиновницького апарату, насамперед, центральних органів влади, достатньо внести зміни в чинні постанови Кабміну. "Це - виключна прерогатива уряду, який може проголосувати за необхідні рішення на своєму найближчому засіданні", - підкресли він.

"Кабмін здатний сам собі скоротити зарплату, нічия допомога тут зовсім не потрібна. Більше того, уряд може почистити гаманці керівникам інших державних установ, а також народним депутатам, оскільки їхня щомісячна платня напряму прив'язана до міністерських окладів. Також це стосується і зарплати керівника президентського Секретаріату", - заявив Балога.

"Можливо, дещо нервовий тон заяв Тимошенко пояснюється тим, що не у всіх міністрів вистачить духу підпиляти гілку власного матеріального благополуччя. Зі свого боку готовий, щоб зменшення розміру моєї зарплати в майбутній урядовій постанові записали в одному рядку зі скороченням щомісячної платні прем'єр-міністра", - сказав він.

Балога також підкреслив, що якщо б у Тимошенко була більшість в парламенті, не було б жодних проблем із формуванням порядку денного.

"Саме тому прем'єр здійняла чергову піар-хвилю, аби відвернути увагу громадськості з економіки на сторонні теми. Адже і зменшити зарплати чиновникам та депутатам, і відмовитися від депутатських пільг цілком можливо без зайвого галасу. Інша річ, що у такому випадку дуже вже явною стане вразливість і розхитаність конструкцій, на яких тримається політична діяльність Тимошенко", - зазначив Балога.

Раніше Тимошенко запропонувала втричі скоротити зарплати для чиновників. Також глава уряду заявила, що БЮТ блокуватиме парламентську трибуну у випадку, якщо народні депутати не ухвалять закон про позбавлення їх пільг. Тимошенко підкреслила, що державний бюджет не має можливостей обслуговувати "мільйонні пільги для бідних депутатів".

Спікер Верховної ради Володимир Литвин зауважив, що у разі блокування трибуни однією з фракцій, що входять до правлячої більшості, коаліція припинить своє існування.

Читайте також:

Литвин не дозволить Тимошенко керувати Радою, поки він спікер

Тимошенко буде "спускати з міністрів шкуру" через невиплату зарплат

Ющенко знову радиться з Тимошенко, Литвином, Азаровим та іншими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: