Балога закликав Ющенка піти та прихопити із собою Тимошенко

Глава Секретаріату президента пояснив, чому він звільнився зі своєї посади. В той же час, Ющенко офіційно прийняв його відставку.

Віктор Балога звільнився з посади глави Секретаріату президента через "категоричну незгоду" з рішенням Віктора Ющенка піти на президентські вибори.

"Переконаний, що ви не маєте морального права йти на президентські вибори. Принаймні, у цьому я вам не соратник", - звернувся Балога до глави держави.

Колишній чиновник президенстького Секретаріату запевнив, що його рішення про звільнення є остаточним. Крім того, він зазначив, що Ющенко протягом усього свого президентства не зміг втілити обіцянок, які давав українському суспільству під час виборів 2004 року.

"Нічого з тих сподівань не справдилося, час незворотньо втрачений. "Десять кроків назустріч людям" так і залишилися красивим міфом, не здійснено жодної системної реформи. Корупція та кумівство у владі, подвійні стандарти при прийнятті державних рішень стали буденністю. Прикро усвідомлювати, але ви нічого не зробили для очищення влади", - закинув Балога главі держави.

Іншою причиною відставки Балога назвав найближче оточення Ющенка, яке посідає високі владні посади. Екс-керівник Секретаріату назвав "кумівством у владі" той факт, що, за його словами, в багатьох кадрових призначеннях президент керувався не фаховими якостями, а просто родинними чи дружніми стосунками. "Вам байдуже, що ваше ж оточення, як корозія, роз'їдає владу і державу. Коли я доповідав вам про кричущі факти, ви вдавали, що не чуєте", - наголосив Балога.

Він наголосив, що протягом майже трьох років своєї роботи відчував постійний пресинг із боку оточення президента. У зв'язку з цим він назвав свою відставку "відкритим протестом проти спроб наближених до Ющенка людей керувати Секретаріатом".

У заяві про відставку Балога також заявив про особисту відповідальність Ющенка за те, що всі роки його керівництва влада страждає від постійних криз і конфліктів. "У жодній владній інституції чи політичній силі ви ніколи не бачили партнера. Дострокові вибори Верховної ради у 2007 році давали можливість досягнення політичного компромісу, стабілізації влади. Ви не скористалися цією можливістю. Ви вдруге, після першого провального голосування, внесли кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду керівника уряду, хоча могли цього не робити. Від наслідків вашого рішення наша країна оговтається ще нескоро. Тому і ви, і Тимошенко не можете навіть претендувати на місце у владі. Ви обоє маєте піти", - заявив колишній чиновник.

Крім того, він пояснив своє бажання залишити посаду тим, що "втратив сенс працювати в умовах, коли ініціативи команди Секретаріату грузнуть у апатії президента".

Нагадаємо, 16 травня Балога повідомив про те, що ще місяць тому він написав заяву про відставку з посади керівника СП. Тоді причини свого рішення Балога не пояснив.

19 травня стало відомо, що Ющенко прийняв відставку Балоги. У вівторок президент підписав відповідний указ.

Серед кандидатів на посаду керівника Секретаріату глави держави називають кілька прізвищ. Зокрема, це губернатор Київської області Віра Ульянченко, нещодавно обрана на посаду голови ради партії "Народний союз "Наша Україна".

Читайте також:

Ющенко: Я прийняв відставку Балоги і не бачу в цьому трагедії

РНБО: відставка Балоги - це виклик Ющенку

Балога переїхав від Ющенка і не відповідає на його дзвінки

Наступником Балоги стане Віра Ульянченко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: