Балога закликає українців об'єднатися проти московського терору

У Секретаріаті президента попереджають, що РФ забере в України газові труби та підприємства.

Росія прагне отримати контроль над газотранспортною системою та низкою стратегічних підприємств України, і для цього використовує газовий шантаж.

Про це заявив голова Секретаріату президента України Віктор Балога.

Він, зокрема, впевнений, що РФ ретельно готувала "газову атаку" на Україну. Балога не вірить в те, що подачу палива Україні припинили через борги та звинувачує Москву в свідомому зриві процесу підписання нових угод щодо поставок блакитного палива.

“Москва, замахнувшись на Київ газовою дубинкою, прагне одним ударом вирішити низку тісно переплетених політичних і економічних завдань. Насамперед, створити серйозні проблеми в українській економіці, яка поки залишається залежною від російських енергоносіїв. У планах одержання контролю над українською газотранспортною системою і низкою стратегічних підприємств. Саме для досягнення цієї мети створено газовий дефіцит, який, за задумом росіян, здатний викликати ланцюгову реакцію в економіці та поставити Україну на межу дефолту”, - також наголосив голова СП.

На його думку, за розрахунками ініціаторів "газового терору", нестача блакитного палива для промислового Сходу, яка призведе до зупинки великих підприємств і стрімкого зростання безробіття, і холод у домівках українців мають вивести на вулиці тисячі невдоволених людей. Це може дискредитувати президента Віктора Ющенка.

"За весь період керівництва Володимира Путіна договори про постачання російського газу з боку України готував майже незмінний пул представників, зокрема, нинішній керівник "Нафтогазу України" Олег Дубина. Газові проблеми виникли одразу, як Ющенко став президентом. Очевидним є суто політичний, навіть особистісний, але не економічний підтекст у нинішній газовій суперечці", - наголосив Балога. На його думку, Росія зараз демонструє, що не може відмовитися від своїх імперських амбіцій.

Балога також впевнений, що РФ розігрує "газову карту" для того, щоб забезпечити собі політичні плацдарми в Україні. “Тим більше, деякі політичні сили, у тому числі представлені в уряді і Верховній раді, вже давно є провідниками інтересів російської влади в нашій державі”, - зазначив Балога.

З огляду на це, він звинуватив Росію в порушенні нею міжнародних зобов'язань, як гаранта безпеки і територіальної цілісності України після відмови Києва від ядерної зброї. “На практиці закриття російського газового вентиля є не лише тиском - цей крок можна порівняти з тортурами економіки і населення цілої країни”, - підкреслив Балога.

Голова президентського Секретаріату закликав українців об'єднуватися проти газового тиску. "Особливу згуртованість має виявити влада (центральна і місцева), від дій якої залежить те, як усі ми пройдемо це складне протистояння. Сьогодні якнайдалі треба закинути ідеологічні протиріччя і зрозуміти, що кожен представник у владі тієї чи іншої політичної сили перш за все - громадянин України. Зрештою, і влада обрана народом, тому тільки через єднання ми разом досягнемо спільної мети - вийти з цієї кризи міцнішими", - додав Балога.

Нагадаємо, сьогодні заступник керівника СП Роман Безсмертний заявив, що Москва штучно створила газову кризу для того щоб прем'єр-міністр Юлія Тимошенко одержала політичні дивіденди.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: