Балогу допитають у справі про вбивство ужгородського "регіонала"

ЗМІ вияснили, яким чином глава Секретаріату президента може бути причетним до низки гучних кримінальних подій на Закарпатті.

Одним з найяскравіших політичних скандалів минулого тижня стала словесна дуель між главою МВС Юрієм Луценком і главою Секретаріату президента Віктором Балогою.

Міністр через засоби масової інформації заявив, що МВС має намір викликати Балогу на допит у справі про вбивство в Закарпатській області. При цьому було сказано, що якщо керівник СП не з'явиться після вручення повістки, його на допит приведуть примусово.

У відповідь Балога також через ЗМІ пообіцяв з'явитися на допит як законослухняний громадянин, після чого висловив співчуття, що Луценко так і не зміг стати справжнім міністром.

З приводу якого саме вбивства міліція збирається допитувати Балогу, Луценко пообіцяв деталізувати пізніше. І хоча обіцянки свого поки не виконав, для закарпатських правоохоронців не таємниця, що мова йде про вбивство ужгородського підприємця Олега Грузіна.

Уродженець Донецька Олег Грузін переїхав до Ужгороду в 90-і роки. Якийсь час займався бізнесом, пов'язаним з нафтопродуктами, потім став власником кафе.

П'ятого лютого цього року йому була призначена зустріч в одному з мікрорайонів Ужгороду, куди він приїхав разом з водієм. Як тільки водій відлучився на декілька хвилин, як до машини підійшов кілер і холоднокровно застрелив підприємця з пістолета з глушником, після чого кинув зброю і рукавички на землю і зник. Знайти вбивцю поки не удалося, але правоохоронці вважають, що, судячи з обставин злочину, вбивство було здійснене за замовленням висококласним професіоналом.

Виявляється, деякий зв'язок між Балогою і Грузіним існує. Підприємець був близький з відомим кілером Євгеном Ігнаткіним, уродженцем Донеччини, який переїхав в Ужгород в кінці 80-х років, а пізніше перетягнув туди і Грузіна. Зараз Ігнаткин знаходиться за ґратами, а Грузін, за оперативною інформацією, здійснював певні (і досить успішні) кроки для його умовно-дострокового звільнення.

У грудні 1998-го кілер організував і здійснив вбивство депутата Закарпатської обласної ради Михайла Токаря з Мукачева, який був відомий в кримінальних кругах під прізвиськом Геша. З початку 1990-х років і до кінця свого життя Геша не лише контролював злочинний світ в Закарпатті, — його вплив поширювався далеко за межами області: в Угорщині, Словаччині, Чехії, Польщі, Росії. Найбільші кримінальні авторитети СНД при ухваленні рішень, які стосуються Західної України і сусідніх з нею країн, зважали на нього.

Замовне вбивство в Ужгороді
УНІАН
Фото з місця вбивства Олега Грузіна
Окрім всього іншого, Токар підтримував тісні зв'язки з тодішнім мукачевским підприємцем Віктором Балогою: вклав свої капітали в ТОВ "Барва", а весною 1998 року допоміг Балозі стати мером Мукачева.

Рідний брат Геші Ілля Токар, перш ніж піти в політику, разом з Балогою був одним із співзасновників ТОВ "Барва". Тепер він – глава Мукачевської райдержадміністрації, а його дружина, разом з дружинами Балоги і Василя Петьовки, є співзасновником ТОВ "Високий замок", яке претендувало на довгострокову оренду мукачівського замку "Паланок".

Після скоєння злочину Ігнаткін змінив зовнішність, роздобув фальшиві документи і втік за кордон. У 2000 року він був затриманий в Чехії місцевою поліцією спільно із співробітниками українського ГУБОЗ. Процедура екстрадиції розтягнулася на роки (Ігнаткін неодноразово писав звернення, стверджуючи, що в Україні над ним готують політичну розправу). За цей час були спіймані і засуджені співучасники вбивства Токаря, які в ході слідства і суду зізналися, що злочин організував саме Ігнаткін.

Кілер був переданий до України тільки в 2004 році. Вже тоді представники СДПУ(о), які знаходилися при владі в Закарпатті, намагалися використовувати цей факт проти Балоги (тоді як раз розверталася кампанія з повторних виборів мера Мукачева). Провладна преса почала публікувати матеріали, в яких натякалося на те, що замовником вбивства Геші (кримінальний авторитет не жалів грошей на добродійність, тому в Мукачевому його поважали) є Балога, що нібито у нього останніми роками з Токарем були напружені стосунки, і він, схоже, хотів обірвати цей зв'язок.

Проте компромат не вдався. І на слідстві, і на суді Ігнаткін не лише не розповів, хто замовив йому вбивство Геші, але і взагалі категорично заперечував свою участь в злочині. Втім, у слідства і без цього вистачило доказів, і в березні 2005 року Апеляційний суд Закарпатської області засудив Ігнаткіна до 15 років позбавлення волі. Верховний суд залишив вирок без змін.

Вбивство Грузіна в лютому цього року багато хто розглядує саме в контексті справи Ігнаткіна. Той, хто замовив ужгородського підприємця, був дуже незацікавлений в достроковому звільненні кілера, який теоретично міг пролити світло на те, хто ж дійсно є замовником вбивства Токаря. Але зробити серйозну прив'язку Балоги до цієї справи навряд чи можливо. Це розуміють як в МВС, так і в президентському Секретаріаті. Тому словесні дуелі через ЗМІ "у зв'язку з вбивством на Закарпатті" слід, мабуть, розглядати тільки як піар-акцію.

Читайте також:

Балога обізвав Луценка балаболом і попросив не втягувати його в цирк

Луценко: Колесніков - "брехлива шістка"

Балогу допитають у справі про вбивство

Луценко: СБУ - особиста гвардія Балоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: