Балогу турбує, чи законно митниця знизила надбавку на імпорт

Глава президентського секретаріату заявив, що митниця порушує закон і направив листа до Генпрокурора.

Глава Секретаріату президента Віктор Балога просить Генпрокуратуру перевірити законність дій посадових осіб Державної митниці щодо припинення стягнення тимчасової додаткової надбавки на імпорт товарів, крім холодильників й автомобілів, у розмірі 13% від їхньої митної вартості.

Відповідного листа Балога направив Генпрокурору Олександру Медведьку.

Балога зазначає, що відповідно закону "Про Митний тариф України" Кабінет міністрів має право зменшувати (скасовувати) тимчасову надбавку до діючих ставок ввізного мита в розмірі 13% від митної вартості товарів, яку було введено 4 лютого, шляхом видання відповідної постанови, що набуває чинності на 10-й календарний день після офіційного оприлюднення й втрачає чинність у день закінчення дії тимчасової процедури.

На порушення зазначеної законодавчої норми Державна митна служба листом проінформувала начальників регіональних митниць про набуття з 25 березня чинності постанови Кабінету міністрів про скасування цієї тимчасової надбавки, сказано в повідомленні.

Балога підкреслює, що станом на 27 березня акт, на який посилається Митниця, Кабміном не оприлюднений.

Таким чином, глава Секретаріату вважає, що митні органи незаконно припинили стягнення надбавки з окремої категорії товарів.

Секретаріат вважає, що такими діями Митниця перевищила надані їй повноваження й завдала значної шкоди державному бюджету й іміджу України як правової держави.

Нагадаємо, 18 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про відміну митної надбавки у 13% на всі товари, що імпортуються до України, окрім автомобілів і холодильників.

Закон про додаткову митну надбавку, який мав на меті поліпшення стану платіжного балансу України в умовах фінансової кризи, набув чинності 6 березня.

У зв'язку із запровадженням надбавки вже фактично припинено імпорт автомобілів до України.

Читайте також:

Балога поскаржився Черновецькому на його ж підлеглих

Ющенко пропонує вдвічі скоротити кількість державних програм

Україна готує візовий режим для європейців

В Києві поступово легалізують платну медицину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: