У реанімації луганської лікарні вибухнув не кисень, а балон з газом

Експерти з'ясували, що балон, котрий вибухнув в реанімації луганської лікарні №7, був наповнений не киснем, а сумішшю газів. Це лише одне з численних порушень, що призвели до загибелі 16 людей.

Вибух у лікарні в Луганську
МНС
Балон, який вибухнув 18 cічня у лікарні Луганська, був наповнений не медичним киснем, а сумішшю газів.

Такими є висновки експертів, повідомили в Інформаційному центрі Держгірпромнагляду.

Крім того, згідно з висновками експертів, до трагедії у лікарні № 7 призвела ще ціла низка причин. Зокрема, встановлено, що персонал не навчений роботі з балонами зі стисненими та зрідженими газами, газові балони у лікарні зберігалися не у визначеному місці.

Також в установі не діяв відомчий контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів з використання балонів зі стисненими і зрідженими газами.

Щоб запобігти подібній трагедії у майбутньому, Держгірпромнагляд провів перевірки лікарень та станцій, на яких наповнюють кисневі балони.

Виявилося, що грубі порушення у медичних закладах є системним явищем. Провівши 1288 перевірок, інспектори вилучили майже 800 балонів з киснем, які знаходилися в приміщеннях лікарень (подібне порушення призвело до численних жертв у луганській лікарні), а експлуатацію ще близько 2,5 тис. прийшлося тимчасово зупинити через порушення правил безпечної експлуатації.

Всього фахівцями виявлено 9 тис. 225 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

До адміністративної відповідальності притягнуто 808 працівників, з них 284 – керівники лікувальних закладів.
Під час перевірок станцій, що наповнюють балони киснем, виявилося, що на території України лише 24 станції мають відповідні ліцензії, які гарантують якість медичного кисню.

Держгірпромнагляд прийняв рішення посилити вимоги до використання стислого та скрапленого кисню. При виявленні порушень Комітет буде вживати відповідних заходів, включно до анулювання дозволу на виконання робіт, пов’язаних з наповненням балонів.

Нагадаємо, 18 січня у лікарні № 7 в Луганську стався вибух кисневого балону, в результаті чого сталося руйнування несучих конструкцій. Загинули 16 людей, ще 6 людей були врятовані з-під уламків на місці трагедії.

Прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу за фактом порушення вимог законодавчих актів про охорону праці службовими особами лікарні, що спричинило загибель людей. У кримінальній справі, порушеній за фактом вибуху, наразі затримано начальника технічного відділу лікарні.

Основною причиною трагедії слідство назвало вибух кисневого балону.

Після цього Держгірпромнагляд розпочав позапланові перевірки лікувально-профілактичних установ щодо забезпечення безпечного використання кисневих та інших балонів з газом.

Читайте також:

Експерти назвали причину вибуху в луганській лікарні

Бійці МНС витягли з-під завалів лікарні у Луганську тіла 16 загиблих

Затримано підозрюваного у вибуху в лікарні Луганська

ВідеоУ Луганську вибухом зруйнована лікарня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: